Rozszerzenie sterownika RGBW na NodeMcu

mlosowski
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 27, 2019 7:33 pm

Dzień dobry. Czy ktoś ma pomysł jak nie posiadając większej wiedzy informatycznej wyedytować sterownik RGBW z githuba na NodeMcu, tak by wykorzystać prawie wszystkie piny płytki? Chodzi mi o konfigurację z dwoma lekcjami RGBW (2x4piny) bądź RGBW I 4 pojedyncze dimmery. Obecnie kod z githuba to sterownik RGBW I czujnik temperatury.
Z góry dzięki za podpowiedzi. ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

2x4 + 4 ? Do tego pewnie jakiś status i przycisk. Bez ekspandera portów się nie obejdzie.
mlosowski
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 27, 2019 7:33 pm

NodeMcu posiada 9 pinów od D0 do D8. Kontroler RGBW dla ESP8266 dostępny na githubie wykorzystuje 5 wyjść PWM dla sterowawnia oświetleniem oraz jedno wejście dla termometru. Z tych pięciu wyjść, cztery spełniają już swoją rolę ( działa bez GPIO5 odpowiedzialnego za poziom koloru). Chodzi mi o konfigurację, która wykorzystuje pozostałe wyjścia pwm na drugi kontroler RGBW, bądz jeden kontroler RGBW (tak jak teraz) i np 4 pojedyncze dimmery, czyli 4 wyjścia pwm na pierwszy kontr. RGBW i koleje 4 na drugi, bądź druga opcja - pierwsze 4 wyjścia na RGBW i kolejne na pojedyncze dimmery. W jednej i drugiej konfiguracji wykorzystanych zostałoby 8 z 9 dostępnych wyjść.
Pytanie kieruję, bo zasugerowałem się osobną funkcją termometru (który nie jest mi akurat potrzebny). Pomyślałem, że skoro można załadować na płytkę dwie osobne funkcje to może można rozszerzyć możliwości do sterowania dwoma lub kilkoma sekcjami oświetlenia...
Czy jest to możliwe?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz przerobić to co jest dla h801
https://github.com/SUPLA/supla-espressi ... ard/h801.c
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne”