Wodomierz

Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

jamsjamsen pisze: wt lis 19, 2019 9:40 am Witam.
„ Odpaliłem” na Arduino Mega z eth W5100, i i przy zboczach narastających i czasie 5 ms, łapał najwięcej impulsów, mimo tego dalej wodomierz w instalacji i to co pokazywała aplikacja w telefonie to duża różnica, może ten przepływomierz nadaje się np. na produkcję do odmierzania zadanych objętości cieczy?? /:
Można jeszcze spróbować częstotliwość odpalenia timera zwiększyć (tam jest chyba odpalane co 10 ms), albo wpiąć ten sensor bezpośrednio na przerwaniu.

Tak teraz sobie liczę, że przy 384 imp/l i przy przepływie np. 15 l/min, daje to 5760 imp/min. Czyli 1 impuls na 10 ms (pełny cykl). Wiec tutaj trzeba by patrzeć w przedziale czasowym około 1 ms, aby sensownie to zauważyć. Przyjrzę się temu wieczorem i dam znać jak wyszło ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

take into account that the accuracy of the sensor is +/- 10%
Awatar użytkownika
jamsjamsen
Posty: 70
Rejestracja: sob sty 28, 2017 11:08 am
Lokalizacja: 0xE952

Teraz tak przy tak dużej ilości impulsów jak częste bedzie zapisywanie do EEPROM-u, gdzie przy Arduino producent podaje żywotność 100k cykli:/

( na Serialu widziałem chyba co 1 minutę „eeprom update?” a jak często musi być „write”?)

[/quote]

Można jeszcze spróbować częstotliwość odpalenia timera zwiększyć (tam jest chyba odpalane co 10 ms), albo wpiąć ten sensor bezpośrednio na przerwaniu.

Tak teraz sobie liczę, że przy 384 imp/l i przy przepływie np. 15 l/min, daje to 5760 imp/min. Czyli 1 impuls na 10 ms (pełny cykl). Wiec tutaj trzeba by patrzeć w przedziale czasowym około 1 ms, aby sensownie to zauważyć. Przyjrzę się temu wieczorem i dam znać jak wyszło ;)
[/quote]
Byłem na Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

jamsjamsen pisze: wt lis 19, 2019 5:25 pm Teraz tak przy tak dużej ilości impulsów jak częste bedzie zapisywanie do EEPROM-u, gdzie przy Arduino producent podaje żywotność 100k cykli:/

( na Serialu widziałem chyba co 1 minutę „eeprom update?” a jak często musi być „write”?)
Wczoraj wieczorem pisałem, ale gdzieś mi wcięło odpowiedź. Więc jeszcze raz:

Przerzuciłem licznik impulsów na timer 2000 Hz (czyli co 0,5 ms). Spróbuj z tą biblioteką:
https://github.com/klew/arduino/tree/develop
"debounce time" ustaw np na 1 ms.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
tijo
Posty: 227
Rejestracja: pt gru 01, 2017 12:44 pm

pzygmunt pisze: sob lis 16, 2019 11:24 pm Zamel najprawdopodobniej udostępni nowe liczniki impulsów do testów LIW-01. Sprzęt wyposażony w specjalny układ zliczający. Łapie impulsy trwające od 1us do kilku sekund z małą i dużą częstotliwością. Zgłoś
się do nich to może udostępnią Ci licznik do testów.
@pzygmunt A wiadomo już coś na temat testowych udostępnień?
Awatar użytkownika
jamsjamsen
Posty: 70
Rejestracja: sob sty 28, 2017 11:08 am
Lokalizacja: 0xE952

Na ostatniej bibliotece "śmigało dobrze" a na tej nowej coś się "wysypuje"

"Creating Impulse Counter: impulsePin(34), statusLedPin(0), delay(1 ms)
Creating Impulse Counter: impulsePin(35), statusLedPin(0), delay(1 ms)
Current status: Unknown server address"

klew pisze: śr lis 20, 2019 7:53 pm
jamsjamsen pisze: wt lis 19, 2019 5:25 pm Teraz tak przy tak dużej ilości impulsów jak częste bedzie zapisywanie do EEPROM-u, gdzie przy Arduino producent podaje żywotność 100k cykli:/

( na Serialu widziałem chyba co 1 minutę „eeprom update?” a jak często musi być „write”?)
Wczoraj wieczorem pisałem, ale gdzieś mi wcięło odpowiedź. Więc jeszcze raz:

Przerzuciłem licznik impulsów na timer 2000 Hz (czyli co 0,5 ms). Spróbuj z tą biblioteką:
https://github.com/klew/arduino/tree/develop
"debounce time" ustaw np na 1 ms.
Byłem na Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

jamsjamsen pisze: śr lis 20, 2019 10:49 pm Na ostatniej bibliotece "śmigało dobrze" a na tej nowej coś się "wysypuje"

"Creating Impulse Counter: impulsePin(34), statusLedPin(0), delay(1 ms)
Creating Impulse Counter: impulsePin(35), statusLedPin(0), delay(1 ms)
Current status: Unknown server address"
Metoda begin ma w tej wersji inne parametry. Weź przykład jakiś z biblioteki i go zmodyfikuj, tylko nie kopiuj całej linii z metodą begin
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
tijo
Posty: 227
Rejestracja: pt gru 01, 2017 12:44 pm

tijo pisze: śr lis 20, 2019 10:30 pm
pzygmunt pisze: sob lis 16, 2019 11:24 pm Zamel najprawdopodobniej udostępni nowe liczniki impulsów do testów LIW-01. Sprzęt wyposażony w specjalny układ zliczający. Łapie impulsy trwające od 1us do kilku sekund z małą i dużą częstotliwością. Zgłoś
się do nich to może udostępnią Ci licznik do testów.
@pzygmunt A wiadomo już coś na temat testowych udostępnień?
Tak więc nie da rady załapać się na testowanie. Trzeba czekać aż Zamel wypuści gotowy już sprzęt... Odpowiedź Menadżera Grupy...
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Spokojnie, myślę, że partia testowa pójdzie do forumowiczów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne”