Action trigger / wyzwalacz akcji / button

wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

extra :)
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Chodzi też o to że przy "równoległym" tirggerze na ROW-01 będziesz musiał np. mrugnąć światłem, by wykonać akcję przypisaną dla dwukrotnego wciśnięcia... Co jest słabe.

Dlatego "button" stworzony do wciskania jest lepszy niż dodawanie triggerów do przycisków, które już teraz coś robią ;-)
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

fracz pisze: śr sty 01, 2020 4:48 pm Chodzi też o to że przy "równoległym" tirggerze na ROW-01 będziesz musiał np. mrugnąć światłem, by wykonać akcję przypisaną dla dwukrotnego wciśnięcia... Co jest słabe.

Dlatego "button" stworzony do wciskania jest lepszy niż dodawanie triggerów do przycisków, które już teraz coś robią ;-)
nie nie :) tak to bym zorganizował żeby taki np ROW-02 robił by mi tylko za trigger - czyli na wyjściu nic bym nie przyłączał do niego.
Można by wtedy powiedzieć że ROW-a mozna byłoby wykorzystać jako :
- wyłącznik światłą/prądu (tak jak to jest teraz obecnie)
- albo SUPLA BUTTON
tak , wykorzystywać te dwie funkcje równocześnie to by nie miało sensu przy dwu lub trzy klikach

NIe chcę się już bawić w DIY , robić jakieś swoje supla buttony .Chciałbym do tego celu mieć atestowany, sprawdzony sprzęt typu ROW-xx. I gdyby rzeczywiście ZAMEL wypuścił aktualizację do ROW-02 o te action triggery , to chętnie się pozbędę tego syfu co mam : SONOFF TOUCH-y 2CH (do ktorych obecnie na wyjściu też nic nie mam przyłączonego - robią mi one dokładnie tylko za triggery do otwierania/zamykania rolet i zapalania /gaszenia świateł w odpowiednich pomieszczeniach/pietrach w domu) i zamieniłbym je od razu na zwykłe przyciski podłączone do ROW-02.

Mówie Wam , tak się zraziłem do tej chińszczyzny , że jak patrze u mnie, na te średnio działąjące , ładnie wyglądające przyciski sonoff touch , to wpadam w nastrój główego bohatera z filmu Dzień Świra : "Jesus k.... ja p......" :) i zamiast klikać po tych średnio działająchych przyciskach dotykowych , wolę do głośnika GH powiedzieć np : open the ground floor :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18276
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Można dodać do ROW-a opcję "Wyłącz sprzętowy wyzwalacz" tak aby przekaźniki nie reagowały na wejścia.
Tak czy siak. Zamel wypuści moduł RNW-01 taki ROW bez przekaźników z samymi wejściami.
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

pzygmunt pisze: śr sty 01, 2020 6:36 pm ........Zamel wypuści moduł RNW-01 taki ROW bez przekaźników z samymi wejściami.
ooo , i od tego zdania powinien się ten wątek zacząć :)
super :)
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

INW... Niech zgadnę... Inteligentnie Nadzwyczajny Włącznik? :-D
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18276
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zapewne to właśnie Zamel miał na myśli wymyślając tą nazwę ;)
Awatar użytkownika
Demolkaa
Posty: 242
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:42 pm
Lokalizacja: Twardowice

Inteligentny niewidzialny włącznik może tak 😁
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

A może Nietypowy :?: ;)
Fajna sprawa z tym triggerem, co prawda zastanawiałem się wczoraj jak będzie działać z monostabilnymi a jak z bistabilnymi przyciskami, to jak dłużej popatrzyłem na mnogość akcji, to dotarło do mnie że nie każda akcja do każdego typu przycisku się nadaje :D
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

lesny8 pisze: czw sty 02, 2020 8:07 am A może Nietypowy :?: ;)
Fajna sprawa z tym triggerem, co prawda zastanawiałem się wczoraj jak będzie działać z monostabilnymi a jak z bistabilnymi przyciskami, to jak dłużej popatrzyłem na mnogość akcji, to dotarło do mnie że nie każda akcja do każdego typu przycisku się nadaje :D
Nie każdy przycisk nadaje się do każdego rodzaju triggera.
Są one nawet podane jako przykładowe/domyślne. Szczegóły zawsze będą zależały od tego co siedzi w urządzeniu wykonawczym.
Wytrwali dadzą radę zrobić trójklik na bistabilnym ;P

W zasadzie to bistabilne z reguły będą wspierać tylko "turn on", "turn off". Na monostabilnych można używać w wszystkich pięciu triggerów domyślnych, choć mały sens jest w posiadaniu "wciśnięcie", "zwolnienie". Chyba że ktoś chce sobie zrobić dzwonek "ding" na wciśnięciu i "dong" na puszczeniu, ale nie da się tego użyć razem z triggerami "przytrzymanie" i "wielokliki".
Można będzie też zaimplementować przycisk na rytm/szyfr ( viewtopic.php?f=9&t=3506 ), z tym że pewnie będzie to tylko w rozwiązaniach DIY i rytm trzeba będzie ustawić na samym urządzeniu, a nie w chmurze.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne”