Zmiany layoutu ściemniacza/rgb

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przymierzamy się również do zmiany layoutu RGB/Ściemniacza. Poniżej zarys koncepcyjny.
Jest tez pomysł aby przenieść nazwę urządzenie w miejsce nagłówka zamiast testu "supla".
Załączniki
Zrzut ekranu 2020-04-30 o 19.20.06.png
Zrzut ekranu 2020-04-30 o 19.20.06.png (208.78 KiB) Przejrzano 3466 razy
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Przy Dimmer - slider i wheel przydałoby się też zapamiętywanie jakiś własnych nastaw.
Za to przy RGB opcja 3 x slider.

PS
przy środkowym obrazku masz wheeel - 3 x e.
Ostatnio zmieniony czw kwie 30, 2020 6:57 pm przez Lector, łącznie zmieniany 1 raz.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To tekst w "paincie" stąd średnia "jakość" tekstu ;)
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Tak po za tym, to zmiana na DUŻY PLUS, w końcu zniknie to żółte tło :P
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Pięknie to wygląda. Ale przydałaby się też lokalizacja oprócz nazwy urządzenia.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Nazwa w górnym pasku jak najbardziej.
Też jestem za slider-em przy RGB
A w tej chwili to brakuje mi 2x dimmer ze zmianą barwy z ciepłej do zimnej :(
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Zmiana bardzo fajna. To żółte tło było straszne :P

Tylko ten przycisk "włącz/wyłącz" stylem mi bardzo nie pasuje do Supli.
Nie pamiętam też dokłądnie, ale jeszcze chyba była jedna opcja: RGBW - gdzie poza kolorami i ich jasnością, jest jeszcze sterowanie kolorem białym.

Mi jeszcze brakuje możliwości wyboru pełnej palety RGB. Kolo pozwala na wybór dowolnych dwóch wartości (RG, RB, GB), a nie da się wybrać wszystkich trzech - brakuje jednego wymiaru ;)

Jeszcze jedna uwaga odnośnie zachowania przycisku "włącz/wyłącz" - brakuje mi pamiętania poprzedniego stanu. Ten przycisk zawsze włącza na 100% jasności. Dla mnie bardziej intuicyjne jest gdy "włącz" przywraca poprzednią jasność.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Pamiętanie powinno być po stronie modułu RGB bo
on teraz dostaje info, że przycisk on/off został naciśnięty. Z suwakami nie jest prosta sprawa bo rgb jest ogólnie skopane i trzeba się zastanowić jak ugryźć temat aby działała stara i nowa metoda. Do urządzenia powinno iść tylko RGB bez parametru „jasność”. Musimy wprowadzić jakąś flagę informującą, że urządzenie to rozumie (ustają jasność po prostu z RGB) i wtedy można iść w pełen zakres. Trzeba będzie przemyśleć migrację w API pozbywania się parametru „jasność” z jakimś etapem przejściowym i zachowaniem kompatybilności wstecznej.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

pzygmunt pisze: czw kwie 30, 2020 9:31 pm Pamiętanie powinno być po stronie modułu RGB bo
on teraz dostaje info, że przycisk on/off został naciśnięty. Z suwakami nie jest prosta sprawa bo rgb jest ogólnie skopane i trzeba się zastanowić jak ugryźć temat aby działała stara i nowa metoda. Do urządzenia powinno iść tylko RGB bez parametru „jasność”. Musimy wprowadzić jakąś flagę informującą, że urządzenie to rozumie (ustają jasność po prostu z RGB) i wtedy można iść w pełen zakres. Trzeba będzie przemyśleć migrację w API pozbywania się parametru „jasność” z jakimś etapem przejściowym i zachowaniem kompatybilności wstecznej.
Wciskanie "on" powoduje wysłanie "jasność=100". Nie da się odróżnić wciśnięcia guzika od przesunięcia jasności na 100. Musiałby on wysyłać np 101 ;P.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W osobnym bajcie wysyłana jest informacja, że zmiana jasności jest związana z przyciskiem. value[5].
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne”