Rolety - wizualizacja w aplikacji - problem domknięcia

Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

lesny8 pisze: pn sie 09, 2021 1:07 pm ...
Procent zamknięcia z perforacją 👍
A może?
Procent domknięcia z perforacją

albo jeszcze inaczej ten parametr określić?

Zamknięcie jest określane w czasie w sekundach, tak jak otwarcie, czy nie lepiej będzie jednak dodać parametr w jednostce czasu?
Jeśli już wpisujemy w sekundach otwarcie i zamknięcie np. po 20s, a rozszczelnienie to 3,2s i jesteśmy to w stanie na stoperze zmierzyć, to nie trzeba przeliczać ile to jest procent. Jak jeszcze roleta nie jest skalibrowana to w apce nie zobaczymy %. Proces określania ile to % okaże się zbyt skomplikowany dla Kowalskiego :)

Wtedy parametr mógłby się nazywać po prostu

Czas uszczelniania/rozszczelniania

P.S.
Mam wrażeni, że nie wszyscy myślą o tym parametrze jako % zamykania do kontaktu z parapetem, tylko jako % domykania, uszczelniania.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Parametr określający czas jest problematyczny. Wynika to z tego, że czas zamknięcia i czas otwarcia może być inny. Urządzenie zwraca % i procentami musimy się posługiwać po stronie aplikacji aby móc prawidłowo policzyć pozycje rolety. Czas i tak musielibyśmy przeliczyć na % tylko nie wiadomo czy w odniesieniu do czasu otwarcia czy do czasu zamknięcia.

Generalnie powinnismy się posługiwać punktami procentowymi ale jak @fracz słusznie zauważył w tym przypadku wyjdzie na to samo ponieważ podstawą w jednym i drugim przypadku jest 100.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Określenie tego procentami jest też o tyle proste, że można dać instrukcję:
Po skalibrowaniu rolety, opuść roletę do momentu aż oprze się o parapet i ją zatrzymaj. Następnie przepisz "procent zamknięcia" w pole "domykanie rolety/lub inna nazwa którą tu wymyślimy".

Także nie trzeba tego robić ze stoperem.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
xmichal88x
Posty: 15
Rejestracja: sob sty 11, 2020 10:10 pm

Dolna pozycja
Pełne zamknięcie
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

pzygmunt pisze: śr sie 11, 2021 8:02 am Parametr określający czas jest problematyczny. Wynika to z tego, że czas zamknięcia i czas otwarcia może być inny.
Mam roletę ze sterownikiem własnej roboty i czas opuszczania jest krótszy niż podnoszenia, bo przy podnoszeniu jest większy opór w rolecie 180cm szerokości :mrgreen:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

xmichal88x pisze: śr sie 11, 2021 10:58 am Dolna pozycja
Podoba mi się :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

klew pisze: śr sie 11, 2021 12:32 pm
xmichal88x pisze: śr sie 11, 2021 10:58 am Dolna pozycja
Podoba mi się :)
Jestem za.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Warto by było by użytkownik końcowy miał możliwość czy chce korzystać z tej opcji czy nie. Uważam że domyślnie powinna ona być wyłączona. Czemu tak? Otóż wiele osób którym konfigurowałem rolety nie ogarnie takiej precyzji jak czas podnoszenia, opuszczania czy domykania, a tu już kłania się zaawansowana obsługa stopera i wprowadzanie zmian do clouda.
Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Domyślnie to jest nieustawione.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

To jest funkcja dla użytkowników, którzy narzekają na forum, że zamknięcie rolety na 50% daje rzeczywiste zamknięcie na poziomie 70-80% ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne”