Nad czym aktualnie pracujemy

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Na chwilę obecną pracujemy nad usprawnieniami dla rolet (zmiany widoczne w supla-espressif-esp) - będzie opcja autokalibracji rolety o ile moduł potrafi ocenić, czy silnik pracuje, czy stoi oraz detekcja kilku błędów. Do tego rolety dostaną opcję wywołania "kalibracji" za pomocą dedykowanego przycisku.
Pchamy też do przodu temat "countdown timer", który pojawił się dość dawno na forum, ale nie ujrzał jeszcze światła dziennego ;).
Dojdzie też odczyt ustawionej funkcji oraz czasu dla staircase timer, więc nie trzeba będzie wciskać przycisków, aby czas się ustawił na urządzeniu.
Następny w kolejności będzie "action trigger" - czyli konfigurowalne przyciski na urządzeniu, które wyzwalają akcje po stronie serwera (@pzygmunt gdzieś na forum obiecał, że będzie to w okolicy sierpnia/września, więc trzeba się spieszyć :P )

"Niestety" na razie wszystko idzie na "supla-espressif-esp", ale opisane funkcje wymagają też zmian po stronie serwera, clouda i apek, więc będzie można z tego skorzystać na "arduino".

Poza tym robimy przymiarkę do przesiadki na RTOS SDK (aktualnie jedziemy na NONOS SDK espressifa, które nie jest już rozwijane).
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Na horyzoncie majaczą też tematy żaluzji fasadowych oraz termostat :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

rozumiem nowe priorytety, ale dla mnie to duża strata bo nie używam supla-espressif-esp :)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

krycha88 pisze: wt sie 17, 2021 11:18 am rozumiem nowe priorytety, ale dla mnie to duża strata bo nie używam supla-espressif-esp :)
Praktycznie wszytkie te rzeczy wymagają też zmian po stronie serwera, clouda, apek.
Do SuplaDevice też powrócę i nadgonimy zaległości. Tylko priorytety... ;P
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
kris.sg
Posty: 372
Rejestracja: pn sie 07, 2017 8:08 pm
Lokalizacja: Przezchlebie

A ja wprost przeciwnie się cieszę, że SDK jeszcze nie porzucone :)
■Rpi4(m.2) Supla Cloud, Scripts ■Rpi3(sd) SD: 6x MI ATC, 1x W.S.
ROLETY_V3 x12 ■SWITCH_DUAL x4 ■GATE_MODULE_V3 x1 ■SOCKET_SSR x1 ■SMOKE_MODULE x1
SONOFF_TOUCH x4 ■YUNSCHAN x1 ■STAITCASE_DIMMER x1 ■MEW-01 x2 ■mROW-02 x1 ■LEW-01 x1
POW_R2 x2 ■SP111 x3
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Będą też przykłady płytek w supla-espressif-esp ?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Patryk pisze: wt sie 17, 2021 11:30 am Będą też przykłady płytek w supla-espressif-esp ?
Raczej nie. Część tych rzeczy będzie po prostu działać na aktualnych przykładach (może jakąś flagę trzeba będzie dodać), a inne wymagają dodatkowego sprzętu aby mogły działać.
Poza tym rozbudowa tego frameworka nie jest priorytetem bo i tak będzie przesiadka na RTOS SDK.

Jeśli coś konkretnego Cię interesuje to pytaj.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Na FB widziałem ostatnio ciekawy komentarz odnośnie rozwoju supli i wprowadzenia hucznie MQTT... kiedy zmiany dla Kowalskiego.
Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Duch__ pisze: wt sie 17, 2021 11:40 am Na FB widziałem ostatnio ciekawy komentarz odnośnie rozwoju supli i wprowadzenia hucznie MQTT... kiedy zmiany dla Kowalskiego.
Tzn? Supla udostępnia mqtt z poziomu serwera. Jeśli chcesz korzystać tylko z mqtt po stronie urządzenia, to nie ma sensu wgrywać softu Supli, tylko znaleźć coś co działa typowo na mqtt
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Podejrzewam że autor miał na myśli że Supla nie idzie w dobrym kierunku z rozwojem, ale to jest teraz moje zdanie odnośnie tej opinii.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Zagadnienia ogólne”