Nad czym aktualnie pracujemy

Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

klew pisze: wt sie 17, 2021 11:39 am
Patryk pisze: wt sie 17, 2021 11:30 am Będą też przykłady płytek w supla-espressif-esp ?
Raczej nie. Część tych rzeczy będzie po prostu działać na aktualnych przykładach (może jakąś flagę trzeba będzie dodać), a inne wymagają dodatkowego sprzętu aby mogły działać.
Poza tym rozbudowa tego frameworka nie jest priorytetem bo i tak będzie przesiadka na RTOS SDK.

Jeśli coś konkretnego Cię interesuje to pytaj.
Z niecierpliwością czekam na płytkę Timer-a.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Duch__ pisze: wt sie 17, 2021 11:40 am Na FB widziałem ostatnio ciekawy komentarz odnośnie rozwoju supli i wprowadzenia hucznie MQTT... kiedy zmiany dla Kowalskiego.
Zmiany dla Kowalskiego też będą się pojawiać. To co @klew opisał to głównie obszar supla-dev, który wpływa na cloud-a i apki. Poza tym pracujemy na nowymi harmonogramami, scenami i całą listą mniejszych i większych funkcjonalności, którą można znaleść w issues na githubie.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Duch__ pisze: wt sie 17, 2021 11:44 am Podejrzewam że autor miał na myśli że Supla nie idzie w dobrym kierunku z rozwojem, ale to jest teraz moje zdanie odnośnie tej opinii.
W takim razie nie mam pojęcia o czym piszemy ;).
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Ten sterownik do zaluzji fasadowych to moim zdaniem jedna z wazniejszych rzeczy.
Ja pracuje na supli i na salusie. Zaden z tych systemow nie ma na ten moment tego modulu...choc salus juz cos testuje.

Ostatnio na 10 inwestycji w 4 mialem fasadowki i musialem cale projekty oddac koledze z fibaro (oni juz maja).
A architekci coraz czesciej pchaja z uporem maniaka fasadowki bo bajecznie wygladaja w nowoczesnych bryłach.

Naprawde pomyślcie o tym bo 4 na 10 projektów supla ulega dyskwalifikacji...a trend bedzie sie moim zdaniem pogłebial.

O termostatach juz nawet nie wspominam...ale mam salusa ktorego w sterowaniu ogrzewaniem nikt nie pobije...
Zreszta nie kazda inwestycja dotyczy rowniez sterowania smart ogrzewaniem.

Fajnie ze są plany i coś sie szykuje 😀😀
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

klew pisze: wt sie 17, 2021 11:42 am
Duch__ pisze: wt sie 17, 2021 11:40 am Na FB widziałem ostatnio ciekawy komentarz odnośnie rozwoju supli i wprowadzenia hucznie MQTT... kiedy zmiany dla Kowalskiego.
Tzn? Supla udostępnia mqtt z poziomu serwera. Jeśli chcesz korzystać tylko z mqtt po stronie urządzenia, to nie ma sensu wgrywać softu Supli, tylko znaleźć coś co działa typowo na mqtt
A tego do końca nie rozumiem... Chodzi Ci oczywiście o urządzenia DYI lub "nieZAMELOwe", do których lepiej wgrać soft działający na protokole MQTT?
A urządzenia ZAMELowe będą miały na pokładzie soft SUPLA z możliwością wyboru protokołu SUPLA lub MQTT gdyż w ten sposób moduły ZAMELa będą się lepiej sprzedawały.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

flowerek pisze: wt sie 17, 2021 12:38 pm Ten sterownik do zaluzji fasadowych to moim zdaniem jedna z wazniejszych rzeczy.
Popieram i przyłączam się do prośby. Już kilkakrotnie temat był poruszany w innych wątkach. Jeżeli taki moduł się pojawi lub soft do obecnego roletowego piszę się na testy:)
PS
Zamówiłem żaluzje bez automatyki. Pomęczę się do czasu aż supla w pełnie je obsłuży - warto:)
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Goral64 pisze: wt sie 17, 2021 12:53 pm
klew pisze: wt sie 17, 2021 11:42 am
Duch__ pisze: wt sie 17, 2021 11:40 am Na FB widziałem ostatnio ciekawy komentarz odnośnie rozwoju supli i wprowadzenia hucznie MQTT... kiedy zmiany dla Kowalskiego.
Tzn? Supla udostępnia mqtt z poziomu serwera. Jeśli chcesz korzystać tylko z mqtt po stronie urządzenia, to nie ma sensu wgrywać softu Supli, tylko znaleźć coś co działa typowo na mqtt
A tego do końca nie rozumiem... Chodzi Ci oczywiście o urządzenia DYI lub "nieZAMELOwe", do których lepiej wgrać soft działający na protokole MQTT?
A urządzenia ZAMELowe będą miały na pokładzie soft SUPLA z możliwością wyboru protokołu SUPLA lub MQTT gdyż w ten sposób moduły ZAMELa będą się lepiej sprzedawały.
Myślałem że Duchowi chodzi o to, kiedy dla Supla DIY pojawi się wsparcie mqtt po stronie urządzenia. Jeśli więc ktoś szuka DIY z mqtt to nie rozumiem po co miałoby to być na sofcie od Supli.
Ale Duch wyjaśnił że chodziło o coś innego w tym komentarzu na FB, ale nie wiem czego dotyczył ten komentarz, więc się pogubiłem w dyskusji ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

klew pisze: wt sie 17, 2021 11:21 am Do SuplaDevice też powrócę i nadgonimy zaległości. Tylko priorytety... ;P
Przypomnę się za pół roku :D
https://gui-generic-builder.supla.io/
rav.b
Posty: 337
Rejestracja: pn lis 26, 2018 9:09 am
Lokalizacja: Niepołomice/Lipnica Mała
Kontakt:

Z takich małych rzeczy, to jak wygląda sprawa z alternatywnymi/dodatkowymi ikony i animacjami (np. markiz elektrycznych)?
5x ROW-02, 4x SRW-02, 2x LIW-01, 2x DIW-01, 2x THW-01, 2x SLW-01, 1x mSRW-01, 1x mROW-02, 1x ROW-02m, 1x ROW-01/16A, 1x ROW-01, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x PNW-01, 1x OSW-01, 1x RNW-01, 3x Heatpol Home+, 1x Sonoff mini
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

klew pisze: wt sie 17, 2021 11:00 am Na chwilę obecną pracujemy nad usprawnieniami dla rolet (zmiany widoczne w supla-espressif-esp) - będzie opcja autokalibracji rolety o ile moduł potrafi ocenić, czy silnik pracuje, czy stoi oraz detekcja kilku błędów.
....
Widziałem i ja :)
Co się namyślałem czemu mi soft nie działa...
Dopiero jak ustawiłem opóźnienie zapisu
RS_SAVE_STATE_DELAY na 1 to przestał się crashować

P.S. A tak między wierszami wyczytałem, że będzie mini do rolet :D
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Zablokowany

Wróć do „Zagadnienia ogólne”