ESP8266 - 2.0

Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1976
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Czy nowy soft bęrdzie działał w układzie ze schematu Supla-gate , chodzi mi działanie wejść sterowanych transoptorem ?
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

shimano73 pisze: śr lut 15, 2017 9:45 pm Czy nowy soft bęrdzie działał w układzie ze schematu Supla-gate , chodzi mi działanie wejść sterowanych transoptorem ?
Powinno działać bez problemu
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Nasze doświadczenia związane z wgrywaniem kolejnych softów do modułów ESP, doprowadziły nas do tego, że aby moduł poprawnie działał, to należy go przed wgraniem kolejnego softu "wyczyścić", czyli wykasować pamięć flash.

Czy w związku z wprowadzenia aktualizacji Firmware Over The Air nie będzie zachodziła konieczność zmiany sposobu zapisu "configa", czyszczenia go w jakimś zakresie, przeniesienia pewnych elementów do apki lub clouda?

Obecnie, aby zmienić chociażby tryb przycisku ze "switch" na "button", też moduł najlepiej wyczyścić, a jak to się ma w takim razie do FOTA?
W przypadku np. nowego softu @Espablo "inCan", gdzie wiele opcji ustawianych jest na etapie konfiguracji modułu, w ogóle nie widzę zastosowania FOTA. Pobierzemy nowe firmware, ale totalnego czyszczenia po jego pobraniu już przecież nie zrobimy.

A może idę złym tropem?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zybi pisze: czw lut 16, 2017 10:15 am Nasze doświadczenia związane z wgrywaniem kolejnych softów do modułów ESP, doprowadziły nas do tego, że aby moduł poprawnie działał, to należy go przed wgraniem kolejnego softu "wyczyścić", czyli wykasować pamięć flash.

Czy w związku z wprowadzenia aktualizacji Firmware Over The Air nie będzie zachodziła konieczność zmiany sposobu zapisu "configa", czyszczenia go w jakimś zakresie, przeniesienia pewnych elementów do apki lub clouda?

Obecnie, aby zmienić chociażby tryb przycisku ze "switch" na "button", też moduł najlepiej wyczyścić, a jak to się ma w takim razie do FOTA?
W przypadku np. nowego softu @Espablo "inCan", gdzie wiele opcji ustawianych jest na etapie konfiguracji modułu, w ogóle nie widzę zastosowania FOTA. Pobierzemy nowe firmware, ale totalnego czyszczenia po jego pobraniu już przecież nie zrobimy.

A może idę złym tropem?
Poprzednie wersje zapisywały config w złym miejscu.
NIe trzeba czyścić. Jak ustawia się poprawną charakterystykę pamięci to nie ma problemu z ponownym flashowaniem.
Ponadto organizacja pamięci w trybie FOTA jest trochę inna niż NON FOTA. (boot/non boot)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

shimano73 pisze: śr lut 15, 2017 9:45 pm Czy nowy soft bęrdzie działał w układzie ze schematu Supla-gate , chodzi mi działanie wejść sterowanych transoptorem ?
Tak.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

pzygmunt pisze: czw lut 16, 2017 10:47 am ...
Poprzednie wersje zapisywały config w złym miejscu.
...
A czy przewidziana jest poprawka do v.1.8.x , bo "ciężko" wszystko przenieść do v.2 ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wystarczy zmienić w build.sh dla wszystkich rodzajów pamięci na
CFG_SECTOR=0x3C
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1976
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

pzygmunt pisze: czw lut 16, 2017 10:48 am
shimano73 pisze: śr lut 15, 2017 9:45 pm Czy nowy soft bęrdzie działał w układzie ze schematu Supla-gate , chodzi mi o działanie wejść sterowanych transoptorem ?
Tak.
No niestety, nie działa. Wejście gpio (12,14) zwarte do 3,3V w momencie podłączenia układu do serwera nadal pobiera 43mA w sofcie od @sławka w wersji 1.x.x w którym nie ma sygnalizacji stanu układu jest poniżej 1mA
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
wikktor
Posty: 25
Rejestracja: pn sty 09, 2017 11:01 am

Cześć,
natrafiłem na kilka problemów z budowaniem wersji 2.0:
1. zrobiłem linka z /hdd2/Espressif do Espressif z Devela
2. Dograłem http://bbs.espressif.com/viewtopic.php? ... 0daed53103
3. poprawiłem ../tools/gen_appbin.py na $(SDK_PATH)/tools/gen_appbin.py
4. Otrzymałem błąd:
cp: cannot stat ‘/hdd2/Espressif/ESP8266_BIN154/upgrade/user1.1024.new.2.bin’: No such file or directory
Zrobiłem kopie z ESP8266_BIN do ESP8266_BIN154
5. Otrzymałem jeszcze mały błąd z sherowanym folderem.

Wynik:

Kod: Zaznacz cały

!!!
872179115
872179116
Support boot_v1.2 and +
Generate user1.1024.new.2.bin successully in folder bin/upgrade.
boot.bin------------>0x00000
user1.1024.new.2.bin--->0x01000
!!!
To jest ok, czy coś nie tak? (dobrze rozwiązałem punkt 4 czy trzeba to skądś indziej wziąć?)
Rozumiem że wgrywać soft tak jak wypisane w wyniku budowania?
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Wygląda, że wszystko poszło OK - flaszuj zgodnie z podanymi adresami i testuj...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „supla-dev”