Jak podłączyć czujnik DHT22 do raspberry PI??

Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Witam tak jak w temacie, jak poprawnie podłączyć czujnik RPI mam skonfigurowane i widoczne w supla cloud. Przekaźniki dodaje się w pliku supla.cfg podając GPIO na którym będzie ale przy czujnikach GPIO nie podaje wiec skąd mam wiedzieć pod który podłączyć. Podłączyłem pod GPIO22 ale i tak nie widać wskazań. Co należy zrobić aby to działało poprawnie??
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

PuteR pisze: sob lut 09, 2019 9:25 pm Witam tak jak w temacie, jak poprawnie podłączyć czujnik RPI mam skonfigurowane i widoczne w supla cloud. Przekaźniki dodaje się w pliku supla.cfg podając GPIO na którym będzie ale przy czujnikach GPIO nie podaje wiec skąd mam wiedzieć pod który podłączyć. Podłączyłem pod GPIO22 ale i tak nie widać wskazań. Co należy zrobić aby to działało poprawnie??
Musisz w /etc/supla-dev/supla.cfg
dodać taki wpis:

Kod: Zaznacz cały

[CHANNEL_10]
type=DHT22
w1=22
Po wszystkim usuń z cloud'a raspberry i pozwól mu się na nowo zarejestrować
Powinno śmigać :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

michael pisze: pn lut 11, 2019 5:41 pm
PuteR pisze: sob lut 09, 2019 9:25 pm Witam tak jak w temacie, jak poprawnie podłączyć czujnik RPI mam skonfigurowane i widoczne w supla cloud. Przekaźniki dodaje się w pliku supla.cfg podając GPIO na którym będzie ale przy czujnikach GPIO nie podaje wiec skąd mam wiedzieć pod który podłączyć. Podłączyłem pod GPIO22 ale i tak nie widać wskazań. Co należy zrobić aby to działało poprawnie??
Musisz w /etc/supla-dev/supla.cfg
dodać taki wpis:

Kod: Zaznacz cały

[CHANNEL_10]
type=DHT22
w1=22
Po wszystkim usuń z cloud'a raspberry i pozwól mu się na nowo zarejestrować
Powinno śmigać :)
Czy mam rozumieć w1=22 odpowiada gpio na jakim znajduje się czujnik czy to porostu standardowy wpis?
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Ja to tak rozumiem i tak to u mnie działa :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1073
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Jest możliwość zmiany interwały odczytu danych z DHT22? U mnie odświeża się co 10 min. Przy każdej zmianie w supla.org, odczyt mam niedostępny przez ww. czas.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „supla-dev”