SUPLA_CHANNEL_FLAG_CHANNELSTATE

Patryk
Posty: 2674
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

arqiu70 pisze: pn kwie 26, 2021 7:39 am Gdzieś to widziałem a teraz nie mogę zlokalizować - "Powód restartu urządzenia" co oznaczają liczby 1 , 2 , 3?
viewtopic.php?p=73309#p73309
arqiu70
Posty: 140
Rejestracja: pt sty 04, 2019 9:27 am

Wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1393
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

pzygmunt pisze: pt lip 10, 2020 2:19 pm Niektóre oświetlenie posiada z góry określoną żywotność. Np. lampy UV zwykle 9000h. Jeśli moduł to wspiera to może pokazywać czy lampa się już zużyła czy nie. Aplikacja też pozwala na zresetowanie licznika i zmianę tego czasu oczywiście jeśli moduł zadeklaruje, że potrafi to obsłużyć.
Jakie moduły to wspierają, czy w DIY - GG też to jest czy będzie?

Ostatnio przeszedłem w akwarium z LED na świetlówki i przydałaby mi się taka opcja. Że względu że mam trzy kanały i każdy świeci inaczej w ciągu dnia.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8182
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Lector pisze: pt paź 20, 2023 8:17 am
pzygmunt pisze: pt lip 10, 2020 2:19 pm Niektóre oświetlenie posiada z góry określoną żywotność. Np. lampy UV zwykle 9000h. Jeśli moduł to wspiera to może pokazywać czy lampa się już zużyła czy nie. Aplikacja też pozwala na zresetowanie licznika i zmianę tego czasu oczywiście jeśli moduł zadeklaruje, że potrafi to obsłużyć.
Jakie moduły to wspierają, czy w DIY - GG też to jest czy będzie?

Ostatnio przeszedłem w akwarium z LED na świetlówki i przydałaby mi się taka opcja. Że względu że mam trzy kanały i każdy świeci inaczej w ciągu dnia.
W supla-device to jest w klasie Supla::Control::LightRelay. Nie wiem czy GG to używa.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Patryk
Posty: 2674
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Lector pisze: pt paź 20, 2023 8:17 am
pzygmunt pisze: pt lip 10, 2020 2:19 pm Niektóre oświetlenie posiada z góry określoną żywotność. Np. lampy UV zwykle 9000h. Jeśli moduł to wspiera to może pokazywać czy lampa się już zużyła czy nie. Aplikacja też pozwala na zresetowanie licznika i zmianę tego czasu oczywiście jeśli moduł zadeklaruje, że potrafi to obsłużyć.
Jakie moduły to wspierają, czy w DIY - GG też to jest czy będzie?

Ostatnio przeszedłem w akwarium z LED na świetlówki i przydałaby mi się taka opcja. Że względu że mam trzy kanały i każdy świeci inaczej w ciągu dnia.
W ramach testu:
viewtopic.php?p=104853#p104853
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1950
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Przejrzałem cały wątek i nie znalazłem informacji jak dodać stan baterii. Ktoś coś podpowie ?
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
veeroos
Posty: 265
Rejestracja: ndz mar 20, 2022 9:30 am
Lokalizacja: Głogów

shimano73 pisze: sob paź 21, 2023 8:40 am Przejrzałem cały wątek i nie znalazłem informacji jak dodać stan baterii. Ktoś coś podpowie ?
Nikt nie chce podpowiedzieć więc ja podpowiem, niechcący natrafiłem na rozwiązanie więc się podzielę nim, niech będzie dla potomności, może więcej urządzeń DIY zasilanych bateryjnie powstanie :D

Kod: Zaznacz cały

tempwilg->getChannel()->setFlag(SUPLA_CHANNELSTATE_FIELD_BATTERYPOWERED);
  tempwilg->getChannel()->setFlag(SUPLA_CHANNELSTATE_FIELD_BATTERYLEVEL);
  tempwilg->getChannel()->setBatteryLevel(100);
te 100 wpisałem tak do testów, zamiast tego trzeba wstawić swoją zmienną w zakresie 0-100%
"tempwilg" to moja nazwa kanału, jednakże choć ustawiam flagę:

Kod: Zaznacz cały

tempwilg->getChannel()->setFlag(SUPLA_CHANNEL_FLAG_CHANNELSTATE)
to jak urządzenie idzie spać nie mam nic pod ikoną "i". Może ktoś coś podpowie?
Zamel Mew-01, Wemos D1 mini Pro + Ikea vindriktning + BME280, 3x - SonOff mini, 3x - SonOff Basic, 3xGosund SP111, SonOff S55, 2x GOSUND WB4
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8182
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Trzeba jeszcze flagę dodać do SuplaDevice:

Kod: Zaznacz cały

SuplaDevice.addFlags(SUPLA_DEVICE_FLAG_SLEEP_MODE_ENABLED);
Dodatkowo trzeba zapewnić, że urządzenie wyśle wszystkie dane po zaresjetrowaniu się na serwerze, zanim pójdzie spać.
W praktyce, jeśli poczekasz kilka sekund od rejestracji, to powinno być ok.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
veeroos
Posty: 265
Rejestracja: ndz mar 20, 2022 9:30 am
Lokalizacja: Głogów

Tak właśnie robię, wybudzam urządzenie, czekam aż zarejestruje się na serwerze, czekam 10s i usypiam je

Edit. Tyle że nie dodałem tej flagi 😁, zaraz sprawdzę 😁
Zamel Mew-01, Wemos D1 mini Pro + Ikea vindriktning + BME280, 3x - SonOff mini, 3x - SonOff Basic, 3xGosund SP111, SonOff S55, 2x GOSUND WB4
Awatar użytkownika
veeroos
Posty: 265
Rejestracja: ndz mar 20, 2022 9:30 am
Lokalizacja: Głogów

hmm, robię chyba coś nie tak. wystawiam tą flagę 10 sekund po połączeniu z serwerem, przez 10 sekund jest wystawiana, później urządzenie idzie spać. Jak kliknę na ikonę "i" to tylko kręci mi się kółko.
Zamel Mew-01, Wemos D1 mini Pro + Ikea vindriktning + BME280, 3x - SonOff mini, 3x - SonOff Basic, 3xGosund SP111, SonOff S55, 2x GOSUND WB4
ODPOWIEDZ

Wróć do „supla-dev”