supla-espresif-esp restarty w wersji 2.8.20 - 2.8.21

Sirchs
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 13, 2020 4:57 pm

Hello ello

MEW podłączony jest prawidłowo, do czasu upgrajdu - jakiś diabeł mnie podkusił - a by go covid dopadł - około dwa tygodnie temu wszysciutko działało stabilnie, obywało się bez restartów oraz liczniki połączenia były nazwijmy to stabilne, załączam tak zwany stabilnie nieprawidłowy pomiar których mam już kilka sic.
Co do restartów to jedno co do czasu połączenia to drugie,
LIW jest przykładem u mnie skrajnym gdzie połączenie liczę sekundach i paru minutach tenże LIW jest dłużej odłączony niż podłączony :/
Załączniki
Screenshot_2021-09-06-18-45-32-856_org.supla.android.jpg
Screenshot_2021-09-06-18-45-32-856_org.supla.android.jpg (275.29 KiB) Przejrzano 1143 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jaki router masz ?
Na jakimś kanale WIFi ?
Pokaz screen po dotknięciu (i).
Z jakiegoś powodu zrobiłeś update.

Możemy zrobić downgrade ale to nie rozwiązanie problemu. Wersji 2.7.x nie będziemy rozwijać, a pomiędzy 2.8, a 2.7 są duże zmiany w bibliotekach producenta układu.

To co opisujesz jest dość dziwne bo zwykle po aktualizacji połączenie jest stabilniejsze.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8290
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jest też szansa, że przybyło Tobie urządzeń na wifi. Routery mają ograniczenia. U mnie wspierał 32 urządzenia. Jak dodałem kolejne, to sieć przestała działać stabilnie. Zawsze wywalało jakieś urządzenie, a jaki udało mu się połączyć na nowo, to wywalało inne urządzenie.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Sirchs
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 13, 2020 4:57 pm

:mrgreen:

Infrastruktura jak pisałem się nie zmieniła,
Ilość urządzeń się nie zmieniła
WiFi robi xiaomi AX1800. (producent twierdz że wspiera 128 urządzeń), wifi 5 compatibility Mode, sygnał High. Kanał 10 (sąsiady są na kanałach niskich, co jakiś czas to sprawdzam czy aby mi sąsiady "nie zakłócają".
Xiaomi robi tylko za "access pointa"
Routerem jest microtik: dhcp server (lease 24h) ntp, DNS itp

Zrobiłem upgrade bo mnie jakiś diabeł skusił - życzę mu covida.

Może mi ktoś robi "żarcik" jakimś deauther'em muszę to sprawdzić.
P Zygmunt napisz co chcesz zobaczyć to porobię screeny - wiesz co mam tu na biurku parę jakiś wemos ów może to będzie już dobry moment żeby je w końcu wykorzystać...
Ostatnio zmieniony śr wrz 08, 2021 5:48 am przez Sirchs, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jak chcesz, możemy zrobić downgrade ale jak już pisałem to nie jest dobry kierunek. Możesz do webmosow wgrać
firmware, który mogę Ci przygotować ale trudno będzie wyłapać problem, który występuje do kilka godzin. Musiałbyś trzymać układ cały czas podłączony do uarta.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8290
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Sirchs pisze: pn wrz 06, 2021 7:01 pm WiFi robi xiaomi AX1800. (producent twierdz że wspiera 128 urządzeń), wifi 5 compatibility Mode, sygnał High. Kanał 10 (sąsiady są na kanałach niskich, co jakiś czas to sprawdzam czy aby mi sąsiady "nie zakłócają".
*128 devices is the combined total connections for 2.4G/5G/LAN under laboratory conditions.
;)

Na moim routerze było napisane "64 urządzenia", a potem się okazało, że maks 32 na 2,4 GHz + 32 na 5 GHz ;).
Sirchs pisze: pn wrz 06, 2021 7:01 pm P Zygmunt napisz co chcesz zobaczyć to porobię screeny - wiesz co mam tu na biurku parę jakiś wemos ów może to będzie już dobry moment żeby je w końcu wykorzystać...
Pokaż screeny z aplikacji Supla z LIW i MEW po wciśnięciu przycisku (i)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Sirchs
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 13, 2020 4:57 pm

DżinDubry

Jeśli mój router wspiera 128 urządzeń w idealnych warunkach laboratoriyjnych to ma dużo miejsca u mnie łącznie ma
2x ROW, LIW, MEW, 4 telefony, wychodzi mniej niż 12 urządzeń więc jelis by przyjąć że ze 128 wspiera 12 tto nadal wystarcza.

Podkreślę bo może nie wyraźnie tak napisałem: od roku nic w infrastrukturze się nie zmieniło pracują te same urządzenia!

Ilość ESP'ów od zamela tak podwoiła się pierwszy był MEW i działał stabilnie nie było takich kwiatów jak ponownie w załączeniu - to z wczoraj.

Cały dzień spędziłem na sprawdzaniu co on robi (MEW i LIW)
LIW'a przemilczę bo to jest kuriozum on nie ogarnia własnej kuwety więc go zostawię szkoda zdrowia i literek na niego.

Podkreślę to:
MEW do czasu pracy Upgradu działał stabilnie nie było takich jazd!

Ale dzień wczorajszy: MEW
zaczęło się od połącz rozłącz kilkukrotnie poczym działał stabilnie 1dzien, po tym 1dniu zrobił "przewrotkę" około 21:xx, (zdaje się że on robi przewrotkę po wygaśnięciu dzierżawy adresu IP), od tego momentu odstawił kilka restartów poczym ostatecznie się połączył. Jak już się połączył to ja postanowiłem się odłączyć (poszedłem spać)

I dziś rano patrzę a gość odstawił restart i jest odłączony, zero sensownych odczytów, ale co ciekawe połączył się jak dom się "obudził" pojawił się zwiększony pobór oraz "wstały panele"

Ale chwilę sprawdziłem jego status i znów jest odłączony odstawia taką jazdę przez pewien czas (co ciekaw wystarczy że do niego podejdę z garścią przekleństw na ustach i to do niego przemawia efekt cyk led statusu przestaje mrugać)

Wykonam dla testu pewna zmianę w sieci, ustawie im adresy statyczne zobaczę czy wygaśnięcie dzierżawy adresu = restart

Chodzi mi też po głowie kolejny eksperyment wstawienia im pod samym nosem wrt54gl który leży i się kurzy.

Dam znać o wynikach.

Może też w wolnej chwili (ale to chyba emerytura za naście lat) odpalę clona repozytorium i zacznę się wczytywać
Załączniki
Screenshot_2021-09-08-07-46-56-948_org.supla.android.jpg
Screenshot_2021-09-08-07-46-56-948_org.supla.android.jpg (276.84 KiB) Przejrzano 1020 razy
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Moim zdaniem problemy są po stronie Twojej sieci Wi-Fi/LAN. Nie masz tam przypadkiem dwóch serwerów DHCP?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To co widzisz to nie są błędne odczyty bo sam MEW poprawnie mierzy, tylko uśrednienie różnicy w stanie licznika podczas okresu gdy MEW był offline. Tak jak pisałem. Mogę udostępnić Ci downgrade do wersji 2.7.x.
Wyślij na priva email konta. Jestem ciekaw co napiszesz
po tym jak wrócisz do poprzedniej wersji.

PS. Zanim udostępnię Ci ten downgrade wyślij zrzut ekranu po dotknięciu ikonki (i). Prosiłem o to już kilka razy.
Sirchs
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 13, 2020 4:57 pm

Pzygmunt
Tak moja rozumieć, że pewnikiem chcesz mąki urządzeń :D

Co do "downgrajdu" to faktycznie sam zaczołem... Ale jestem czuły na Wasz opór :lol: więc spróbuję wyśledzić zbira,

Do LIW'a to zaraz pójdę z lutownica i będę go "gwałcił" żeby dostać uarta...

Bedę raportował
ODPOWIEDZ

Wróć do „supla-dev”