Docker

Awatar użytkownika
Hind
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 08, 2017 11:07 am

Dzień dobry wszystkim,
Czy ktoś z Was interesował się zagadnieniem, aby całą suplę uruchomić w środowisku skonteneryzowanym?
Jeśli nie to z chęcią mogę rozpocząć pracę nad próbą skonteneryzowania, począwszy od stworzenia plików Dockerfile (i wszystkich innych potrzebnych rzeczy) do szybkiego i automatycznego stawiania całości.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Temat był poruszany kilkakrotnie ale nikt nie podjął się zadania. Dobrze by było wykorzystać docker-compose do tego celu, żeby nie pchać do jednego kontenera bazy danych, serwera i clouda. Jeśli chodzi o samego clouda, można praktycznie reużyć konfiguracji ze skryptów bo technologia ta sama: https://github.com/fracz/supla-scripts/ ... ter/docker

Trzeba do tego dołożyć jeszcze kontener z uruchominym supla-server i powinno śmigać.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Hind pisze: śr lis 08, 2017 2:21 pm Dzień dobry wszystkim,
Czy ktoś z Was interesował się zagadnieniem, aby całą suplę uruchomić w środowisku skonteneryzowanym?
Jeśli nie to z chęcią mogę rozpocząć pracę nad próbą skonteneryzowania, począwszy od stworzenia plików Dockerfile (i wszystkich innych potrzebnych rzeczy) do szybkiego i automatycznego stawiania całości.
Jeżeli chcesz się podjąć tematu to zapraszam na Slacka.
Awatar użytkownika
Hind
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 08, 2017 11:07 am

Osobiście używam Kubernetes, i w pierwszej kolejności w tą platformę bym celował.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie znam
darius19
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 25, 2017 1:07 pm

zdalo by sie Panowie - jestem posiadaczem NAS Qnap I chetnie bym zainstalowal server SUPLA na contener station (Docker).
Cos dla zwyklego uzytkownika. No I wersja angielskojezyczna.
Qnap pewnie by chetnie to wsparl.
A uzytkownikow Qnap na swiecie - miliony przypuszczam.
No I po tym poszlyby zakupy w Zamel-u
Pozdrawiam
darius19
ODPOWIEDZ

Wróć do „supla-server”