CLOUD v2.3 BETA

Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

Lekko stary temat... kiedyś załączyłem plik Excela, który usunąłem aby poprawić i dodać ponownie....
Niestety dzisiaj przeglądając forum w poszukiwaniu starego wątku widzę, że mam zapisaną wiadomość z 2018 roku w kopii roboczej :(
Pytanie czy ktoś w ogóle używa Excela do Supla? Pytam pod kontem czy załączać lub może jakieś udogodnienia jak by ktoś potrzebował.
Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
krzychunh
Posty: 32
Rejestracja: pn lip 12, 2021 6:23 am

elhenio pisze: sob gru 15, 2018 8:47 pm Fajnie to działa w Excelu.
Testowałem dzisiaj trochę, dopiąłem teraz temperaturę, można budować wykres odczytów bez konieczności zaciągania z Supla.
Skonfigurowałem jeszcze powiadamianie SMS o zmienianie stanu.
Wiadomo, że to nie to samo ale Excel wymiata :)

PS Zabawa z Excelem ma też ciemne strony... przy przełączaniu kabli coś poszło nie tak i spaliłem jeden modułu :(:(:(
Jak rozpracowałeś powiadomienia SMS o zmianie stanu?
Lomax1983
Posty: 172
Rejestracja: wt mar 09, 2021 8:29 pm
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

elhenio pisze: pt gru 13, 2019 1:46 pm Lekko stary temat... kiedyś załączyłem plik Excela, który usunąłem aby poprawić i dodać ponownie....
Niestety dzisiaj przeglądając forum w poszukiwaniu starego wątku widzę, że mam zapisaną wiadomość z 2018 roku w kopii roboczej :(
Pytanie czy ktoś w ogóle używa Excela do Supla? Pytam pod kontem czy załączać lub może jakieś udogodnienia jak by ktoś potrzebował.
Ja poproszę o plik Excela. Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

Cześć, już zapomniałem o tym. Ogólnie zrobiłem dla testów, ale nie używałem.
Muszę odnaleźć ostatnią działającą wersję pliku i podeślę. Wszystko oparte było na linkach bezpośrednich i dość proste.
Z tego co pamiętam to zrobiłem kilak funkcji, które ułatwiały dodawanie nowych elementów.
Dla automatyzacji Excela trzeb by mieć na stale włączonym PC i sprawdzać dość często stany.
Kilak prób zrobiłem na zasadzie włączam i na czymś w rodzaju pulpitu sprawdzam stan wszystkiego.... taka drobna zabawa.

SMS wysyłam po API ze swoje bramki fizycznej. To akurat robię do dzisiaj i z Excela też... tylko na dzisiaj używam wyłącznie do celów firmowych.

PS w cludzie zwykłe pole dla stanu on i stanu off, w którym można by było wkleić link wykonywalny załatwiło by sprawę SMSów... tak mi się kiedyś marzyło :)
Załączniki
Zrzut ekranu 2019-10-23 1533.jpg
Zrzut ekranu 2019-10-23 1533.jpg (88.53 KiB) Przejrzano 456 razy
Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CLOUD”