Harmonogramy

Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Jaki typ harmonogramu? Jednorazowy i tak się zachowuje?

Jeśli cykliczny (co 5 minut?) to chyba tak powinno. Jeśli nie, to może mechanizm "upewniania się że się udało wykonać" tutaj jest zbyt dokładny.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

cykliczny
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

ale cykliczny co 5 minut?
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

cykliczny ale po 5 min włącza się ponownie
np ustawiony jest na 18:00 o 18:01 wyłączam światło ręcznie a o 18:05 włącza się ponownie.
Pozdrawiam
Wojtek
percy
Posty: 31
Rejestracja: czw lut 02, 2017 8:11 pm

Przy tworzeniu harmonogramu w wersji językowej angielskiej myślę, że można by zmienić przycisk Add na Set. Add sugeruje, że dodajemy kolejny kanał do tego samego harmonogramu (co być może też jest ciekawą opcją). Szczególnie, że przycisk znajduje się w obszarze wyboru kanału.
Set wydaje się bardziej jednoznaczne.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Ustawiając harmonogramy dla bramy wjazdowej zauważyłem taki oto nie przetłumaczony szczegół na svr7.supla.org
Załączniki
gate_harmonogram.jpg
gate_harmonogram.jpg (47.31 KiB) Przejrzano 4549 razy
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
pykaman
Posty: 127
Rejestracja: śr maja 31, 2017 12:55 pm

Witam mam pytanie odnośnie harmonogramow z wykorzystaniem wschodu zachodu . Chcę sterować światłem w podbitce i na podjeździe. Chodzi ogólnie o to żeby włączało światło po zachodzie , paliło do np 23 potem włączało np o 5 i paliło do wschodu. Takie rozwiązanie jest w zegarach czasowych astronomicznych na szynę din. Z tym że latem o 5 i tak już jest widno więc nie musiałoby się zapalac. Da się tak zrobić? I druga rzecz. Nie widzę ustawienia współrzędnych mojego miejsca dla określenia wschodów i zachodow. Czy to jest jakoś na sztywno ustawione? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Robisz do tego 4 harmonogramy: jeden włącza światła o zachodzie, drugi wyłącza o 23, trzeci włącza o 5 i czwarty wyłącza o wschodzie.

Nie ma obecnie uzależniania harmonogramu jednego od drugiego, więc w lecie gdy wschód słońca jest przed 5 - musisz wyłączyć harmonogram trzeci.

Twoje współrzędne są brane z ustawionej strefy czasowej, więc prawdopodobnie masz brane wschody i zachody z Warszawy. By zniwelować różnice względem Twojego miejsca zamieszkania, możesz użyć opcji w harmonogramach "uruchom X minut przed zachodem/wschodem" zamiast uruchamiania dokładnie o wschodzie/zachodzie.
pykaman
Posty: 127
Rejestracja: śr maja 31, 2017 12:55 pm

Ok, rozumiem dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „CLOUD”