Supla tryb demo

cdxa
Posty: 65
Rejestracja: pn maja 14, 2018 10:08 pm
Lokalizacja: Poznań

Czy jest jakakolwiek możliwość aby ustawić sobie jakieś wirtualne urządzenia w supli? Tak żeby można było sobie posprawdzać jakie są możliwości ustawień, regulacji. Albo jest może gdzieś spis rodzajów urzadzeń/kanałów wraz z ich możliwościami, oraz w jakim urządzeniu występują? Chodzi mi o taką tabelę gdzie w wierszach są rodzaje kanałów, a w kolumnach możliwe do zrealizowania funkcje, w ostatniej kolumnie sprzęt który to realizuje.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Spis ustawień do kanałów: https://github.com/SUPLA/supla-cloud/wi ... parameters

Jak postawisz sobie Clouda ze źródeł to tam dla domyślnego użytkownika dodaje się urządzenie ALL-IN-ONE-MEGA-DEVICE :D które ma kanał z każdą możliwą funkcją.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

fracz pisze: wt cze 05, 2018 7:54 pm Spis ustawień do kanałów: https://github.com/SUPLA/supla-cloud/wi ... parameters

Jak postawisz sobie Clouda ze źródeł to tam dla domyślnego użytkownika dodaje się urządzenie ALL-IN-ONE-MEGA-DEVICE :D które ma kanał z każdą możliwą funkcją.
Szkoda, że z takiego urządzenia nie można skorzystać nie posiadając własnej instancji Clouda. Bo teraz chcąc "pobawić się" roletami i fizycznie ich nie posiadając, muszę wgrywać odpowiedni soft do wolnych modułów - gdyby można skorzystać z jednego lub kilku wirtualnych urządzeń do testów byłoby świetnie.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Na czym miałaby polegać "zabawa" takim urządzeniem? Wyświetli się w GUI i można je "skonfigurować", to wszystko.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

fracz pisze: śr cze 06, 2018 7:29 am Na czym miałaby polegać "zabawa" takim urządzeniem? Wyświetli się w GUI i można je "skonfigurować", to wszystko.
Właśnie na tym ;) Wiem, że to może nic nie wnosi. Może czasem za bardzo "bawię się" Suplą. Możesz wyświetlić w GUI, zobaczyć jakie są ustawienia, sprawdzić sceny, itp.
Ostatnio do trzech wolnych modułów wgrałem soft do rolet, ustawiłem sobie harmonogramy i sprawdzałem jak te "wirtualne rolety" działają o wschodzie i zachodzie słońca. To jak zabawa klockami Lego - niby nic, a cieszy :D
cdxa
Posty: 65
Rejestracja: pn maja 14, 2018 10:08 pm
Lokalizacja: Poznań

Z mojego punktu widzenia, chociaż można powiedzieć jestem zaawansowanym użytkownikiem, i może patrzę na to inaczej, supla na pierwszy rzut oka jest takim "czarnym pudełkiem" które niby może wiele, ale nie do końca wiadomo jak. Trzeba się "przedzierać", a taki nie zorientowany zwykły użytkownik, który chciałby dołaczyć do supli, kupić jakieś urządzenie aby móc cieszyć się np. odczytem temperatury sam nie wie jak to zrobić, ja osobiście sam nie jestem pewien jak, domyślam się że muszę sobie poskładać sobie coś na ESP z czujnikiem temperatury. Dlatego taka tabela z możliwościami/sprzętem/firmwarem ułatwiła by "łatwy start" i zwiększyła by pewnie zainteresowanie projektem.
Na tą chwilę jedyny sprzęt który jest firmowany jako wspierający suplę to sterowniki Zamel, ale i tak jak widać trzeba się zastanawiać co to naprawdę może. Np chciałbym zobaczyć jak wygląda sterowanie RGB realizowane przez taki sterownik, pozostaje mi to kupić i się przekonać. Bo na dostępnych filmach widać że można sobie "zmieniać kolorki" ale powiedzmy sobie szczerze, na codzień to nie jest nikomu potrzebne, chciałbym wiedzieć czy i jak mogę sobie ustawić jakieś wartości barwy, jak mogę tym sterować przy pomocy przycisku itp. Takie możliwości daje wirtualne urządzenie. Oczywiście uruchomię sobie swój serwer cloud żeby to sprawdzić, ale to wymaga kolejnych czynności, nie przystępnych dla kazdego.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Wydaje mi się, że temat odczytu temperatury jest dosyć dobrze opisany na forum - wystarczy zajrzeć m.in. do FAQ. Jest tam opisane np. podłączenie DS'a do Sonoffa.
Natomiast jak najbardziej popieram Twoją wypowiedź o wirtualnym urządzeniu - czasem nie da się sprawdzić funkcjonalności i tego co można z nim zrobić inaczej, niż "mając" go w cloudzie.
cdxa
Posty: 65
Rejestracja: pn maja 14, 2018 10:08 pm
Lokalizacja: Poznań

Lucas pisze: śr cze 06, 2018 10:36 am Wydaje mi się, że temat odczytu temperatury jest dosyć dobrze opisany na forum - wystarczy zajrzeć m.in. do FAQ. Jest tam opisane np. podłączenie DS'a do Sonoffa.
Ja z grubsza wiem jak to zrobić, zajumuję się m.in. programowaniem mikrokontrolerów, ale jak wspomniałem trzeba się "przedzierać" co dla mniej zaawansowanych użytkowników stanowić może "mur" Wchodząc na stronę supli i czytając czego to nie można, wielu "obejdzie się smakiem" ;) Co z drugiej strony też ma plusy bo na tym etapie rozwoju projektu ogranicza liczbę "dziwnych" pytań ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Panowie.... działanie urządzenia w dużym stopniu zależy od firmware-u, a nie od cloud-a. Robienie wirtualnych - demo urządzeń zjadłoby tylko zasoby, których i tak mamy mało, a nie oddałoby w 100% jak urządzenie działa. Na dzień dzisiejszy temat nierealny poza tym co zrobił już Wojtek (@fracz).
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

cdxa pisze: śr cze 06, 2018 10:42 am Wchodząc na stronę supli i czytając czego to nie można, wielu "obejdzie się smakiem" ;) Co z drugiej strony też ma plusy bo na tym etapie rozwoju projektu ogranicza liczbę "dziwnych" pytań ;)
Sterowanie radiem lub TV, nawet są ikonki.
Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CLOUD”