cloud - nie mogę usunąć urządzenia

forest_44
Posty: 8
Rejestracja: śr sie 28, 2019 5:15 pm

Patryk pisze: pt lip 23, 2021 7:35 am Masz WYŁĄCZONĄ rejestrację ???
Nie. Jest WŁĄCZONA - według instrukcji. https://youtu.be/LAVQ5QERLCk?t=426
"usuwamy je i upewniamy się, że rejestracja urządzeń jest włączona"
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

forest_44 pisze: pt lip 23, 2021 7:46 am
Patryk pisze: pt lip 23, 2021 7:35 am Masz WYŁĄCZONĄ rejestrację ???
Nie. Jest WŁĄCZONA - według instrukcji. https://youtu.be/LAVQ5QERLCk?t=426
"usuwamy je i upewniamy się, że rejestracja urządzeń jest włączona"
Witam,
to, że urządzenie się pojawia jest normalnym zachowaniem. Pamięta ono dane do Twojego Clouda i po prostu się ponownie w nim rejestruje. W poradniku przedstawiłem trochę starszą metodę - kiedyś, po zmianie ustawień urządzenia bez usuwania jego dotychczasowej "wersji" sprzęt potrafił się nie rejestrować. Z tego co widzę, obecnie nie trzeba usuwać urządzenia - nawet, jak się zmieni jego nazwa, to Cloud ją odświeży. Metoda z usuwaniem jest - z tego co wiem - nadal zalecana.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

jaku2k pisze: pt lip 23, 2021 7:50 am Witam,
to, że urządzenie się pojawia jest normalnym zachowaniem. Pamięta ono dane do Twojego Clouda i po prostu się ponownie w nim rejestruje. W poradniku przedstawiłem trochę starszą metodę - kiedyś, po zmianie ustawień urządzenia bez usuwania jego dotychczasowej "wersji" sprzęt potrafił się nie rejestrować. Z tego co widzę, obecnie nie trzeba usuwać urządzenia - nawet, jak się zmieni jego nazwa, to Cloud ją odświeży. Metoda z usuwaniem jest - z tego co wiem - nadal zalecana.
To czy urządzenie się zaktualizuje w cloud po zmianie w konfiguracji zależne jest od kilku czynników. Jeśli w konfiguracji dodaliśmy lub zmieniliśmy jakiś kanał a GUID pozostał taki sam, to urządzenie się nie zaktualizuje ze względu na konflikt kanałów. W takiej sytuacji pozostaje usunięcie urządzenia z clouda i ponowna rejestracja. Jeśli zmieniliśmy GUID to urządzenie się zarejestruje jako nowe (o ile jest włączona rejestracja) a stare trzeba usunąć.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

@Goral64 Dziękuję za wyjaśnienie.
@forest_44 Postępując zgodnie z poradnikiem, poprawnie zarejestrujesz urządzenie. Nie przejmuj się tym, że moduł rejestruje się ponownie w Cloudzie.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
ODPOWIEDZ

Wróć do „CLOUD”