CLOUD v2.3 BETA

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Witajcie. Zapraszam do testów cloud-a w wersji 2.3.
Serwer testowy dostępny jest pod adresem https://beta-cloud.supla.org
Wymaga ponownego założenia konta.

Osoby zainteresowane testowaniem proszę o szczególną weryfikację funckjonalności, które już były dostępne w poprzednich wersjach.
Wersja beta nie pozwoli na testy Google Home i Amazon Alexy. Te funkcjonalności z uwagi na techniczne aspekty będą uruchomione
dopiero po uruchomieniu v2.3 na produkcji. Aby przetestować w pełni ikony potrzebna jest nowa wersja aplikacji na smartfony, którą postaram się na dniach udostępnić. (Póki co na Androida)

ChangeLog:
* Linki bezpośrednie
* generowanie linku dla kanału lub grupy kanałów
* określanie jakie akcje mogą być wykonane za pomocą linku
* Własne ikony kanałów
* w szczegółach kanału można przesłać swój zestaw plików ikon
* ikony są przypisane do funkcji, tj. można raz przesłany zestaw wykorzystać w kilku kanałach
* Nowe funkcje kanałów
* Licznik energii elektrycznej
* Licznik wody
* Licznik gazu
* Sterowanie grupami kanałów w harmonogramach
* Usuwanie historii pomiarów z poziomu strony szczegółów kanału
* Autoryzacja zewnętrznych aplikacji zgodnie z OAtuh 2.0
* autorski mechanizm OAuth Brokera, pozwalający na autoryzację publicznych aplikacji na serwerach użytkowników https://github.com/SUPLA/supla-cloud/wi ... r-workflow
* mechanizm rejestracji prywatnych instancji na cloud.supla.org, który umożliwia powyższą funkcjonalność
* porzucenie mechanizmu autentykacji w SUPLA Cloud opartego o sesję
* transparentne logowanie użytkowników (tj. zawsze pozostają oni w domenie cloud.supla.org)
* katalog publicznych aplikacji
* określanie dostępu do SUPLA API z podziałem na funkcjonalności
* tworzenie własnych aplikacji OAuth
* generowanie prywatnych tokenów dostępu
* usunięcie dotychczasowego sposobu przyznawania dostępu do API, z zachowaniem kompatybilności dla istniejących integracji
* Dostarczenie zewnęterznych aplikacji integrujących SUPLĘ z Amazon Alexa i Google Home
* GUI / UX
* czytelniejszy sposób wybierania kanałów w grupach i harmonogramach
* czytelniejszy sposób zmiany funkcji kanału
* filtr "z funkcją" na liście kanałów
* przekierowanie do docelowej strony po zalogowaniu
* tłumaczenie na język słowacki
* Zarządzanie Cloudem
* komenda usuwająca wybranego użytkownika
* komenda ustalająca limity wybranego użytkownika
* API (szczegóły pojawią się w nowej wersji dokumentacji ze Swaggera)
* możliwość zbiorczego pobrania stanu kanałów z listy urządzeń oraz kanałów
* status odpowiedzi 401 zamiast 400, gdy wymagana jest autentykacja
* Poprawki
* link do oryginalnej lokalizacji urządzenia wskazuje poprawną lokalizację
* możliwość odwrócenia logiki dla kanału z funkcją "Czujnik otwarcia okna"
* niepoprawny język wiadomości e-mail z powiadomieniem o zresetowaniu hasła
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Musze przyznac ze lista zmian jest imponujaca
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Mamy nadzieję że lista bugów będzie krótsza :-D
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Nadal brak:
* możliwość odwrócenia logiki dla kanału z funkcją "Czujnik otwarcia okna"
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Hm, na pewno to dodawałem. Sprawdzę
wsosniak
Posty: 715
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

WItam

Gdzie mamy zgłaszać problemy ? na maila , czy tu na forum ?

tak na szybko mam takie spostrzeżenia :
1) założenie konta - ok

2) Przekonfigurowałem jednego sonoffa którego już miałem zainstalowanego w cloud.supla.org . Dodanie urządzenia przebiegło również pomyślnie.

3) Od razu zabrałem się za linki bezpośrednie : działają dla kanału i dla grupy ( chociaż w grupie tylko jeden kanał miałem zdefiniowany). Ale : nie wiem czy tak ma być : jak utworzyłem link , skopiowałem go sobie do schowka, sprawdziłem czy działa (ok) , potem przeszedłem do zakładki smartfony, potem z powrotem do linków bezpośrednich i już teraz nie widze tych linków , tylko widze : nazwe linku, jakie akcje mogę wykonać, histore wykonan. Gdybym nie skopiował sobie tego linku to teraz już bym nie wiedział jaki on jest

4) Własne ikonki : przygotowałem ikonki w rozdzielczości 210x156, pod przeglądarką EDGE wybranie ikonki niczym nie skutkuje (obszar gdzie miałaby pokazac się ikona , nie zmienia się, nowa ikonka nie pokazuje się ). W przeglądarce CHROME mogę już wybrać ikonki ale nacisniecie DODAJ skutkuje błędem - patrz załącznik

5) grupa kanałów widoczna w harmoniogramie i działa

6) Nie widze nowych fukcji dla kanału SOOFF BASICA - patrz załącznik

to tyle tak na start :)
Załączniki
2.png
2.png (56.16 KiB) Przejrzano 8416 razy
1.png
1.png (57.69 KiB) Przejrzano 8416 razy
wsosniak
Posty: 715
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

@pzygmunt

kliedyś to do Was zgłaszałem (nie wiem czy to będzie uwzględnione czy nie, ale tak dla przypomnienia ) : w aplikacji klienckiej , jesli roleta nie ma w cloud zdefiniowanego czujnika zamknięcia, a jest zamknieta, czyli ma 100% zasłonięcia , to w aplikacji na telefonie ikonka powinna zmienić się na zamkniętą (tak jak to jest w grupach).

wiem ze to pierdoła i że są rzeczy ważniejsze , ale jakby się dało to byłoby fajnie:)

dzieki !
wsosniak
Posty: 715
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

Ups ! :) odnośnie punktu 3) opisanego we wcześniejszym poście : nie doczytałem :) :

"Link bezpośredni został z powodzeniem utworzony!
Ze względów bezpieczeństwa, pełny URL tego bezpośredniego linka będzie wyświetlany tylko raz podczas jego tworzenia.
Upewnij się, że jest zapisany w bezpiecznym miejscu jeżeli zechcesz go jeszcze użyć w przyszłości. Link nie będzie już więcej wyświetlany po opuszczeniu tej strony."


Czyli generalnie: linki chodzą sprawnie :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

@wsosnial Ad 6 - aby pojawiły się nowe dunkcje to urządzenie musi je zgłosić (firmware musi je obsługiwać)
wsosniak
Posty: 715
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

pzygmunt pisze: śr gru 12, 2018 7:19 pm @wsosnial Ad 6 - aby pojawiły się nowe dunkcje to urządzenie musi je zgłosić (firmware musi je obsługiwać)
jasne :)

tak po cichu liczyłem że znajdę funkcję RESTART URZĄDZENIA która by działała tak jak otwarcie furtki :) czyli generalnie nic nowego tylko opis inny :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „CLOUD”