Brak otrzymania e-mail-a w rejestracji i przypomnieniu hasła

Awatar użytkownika
h/@p#c2YT5-*!T(Fbho
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 20, 2019 7:53 pm

Witam,
Zarejestrowałem się w https://cloud.supla.org/ lecz nie przyszedł do mnie e-mail aktywacyjny.
Opcja przypomnienia hasła również nie działa.

Z forum nie ma problemu, właśnie się zarejestrowałem.
Skrzynka pocztowa na @o2.pl .
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Z O2 i wp.pl są jakieś problemy. Od nas maile wychodzą.
Awatar użytkownika
h/@p#c2YT5-*!T(Fbho
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 20, 2019 7:53 pm

W takim razie dostajecie zwrotki.
Widzę po SPF i nagłówkach że dostawcą jest ogicom.net. Czy zgłosiliście im to i mogę zaczekać na realizację?

Nie chcę korzystać z chwilowych/tymczasowych e-maili a urządzenia Zamela dziś kupione.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

No właśnie nie dostajemy zwrotek. Już kilka zgłoszeń do nich poszło. Zawsze ogicom twierdzi, że e-mail został dostarczony do odbiorcy tj. Jego serwer odebrał wiadomość
Awatar użytkownika
h/@p#c2YT5-*!T(Fbho
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 20, 2019 7:53 pm

Nie możliwe by NDR/ARF itp. nie zostały wygenerowane. Możliwe oczywiście że mail będzie wisieć jako dostarczony nie potwierdzony gdyż serwer odbiorcy może trzymać maila w kolejce lecz po pewnym czasie i tak musi wyrzucić zwrotkę lub przyjąć i odpowiednio powiadomić serwer nadawcy.

Proponuję ustawić konto pocztowe w np. ThunderBirdzie i wysłać e-mail do o2.pl. Wówczas zwrotka zostanie dostarczona do Waszej skrzynki. Można też skorzystać z webmaila jeśli posiadacie dostęp.
o2.pl głównie odrzuca maile głównie z powodu RBL-i lub źle skonfigurowanego SPFa. Co prawda macie w SPF redirect-a którego niektóre serwery nie akceptują i obejściem jest include z -all lecz o2.pl nie miała z tym problemów o ile pamiętam.

To też chyba nie wątek by w forum o tym się rozpisywać. Chętnie z tym pomogę gdyż to u mnie klasyka dnia codziennego.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

My wysyłamy maile z konta noreply@supla.org. Wysłanie czegokolwiek na ten adres powoduje, że trafiają one do mnie. Dotyczy to również zwrotek. Wyślij Twojego maila do mnie na priva to poproszę ogicom o logi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CLOUD”