Sceny - propozycja interfejsu użytkownika

Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Oto projekt formularza tworzenia i edycji scen w supli.

https://youtu.be/L5pnxsZHyqk

Uwagi mile widziane :-)
tomkowski
Posty: 372
Rejestracja: wt paź 09, 2018 7:16 pm
Lokalizacja: Orzesze

Zapowiada się ekstra!
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1073
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Gitara:) Czy w przypadku np. bramy garażowej będzie możliwa opcja otwarcia jeżeli zamknięta?Na prezentacji tego nie widać. Super, że jest opcja zmiany pozycji i określania czasu.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Będzie. To samo będzie dotyczyło API. Dojdą akcje "OPEN" i "CLOSE". Jeśli nie będzie czujnika otwarcia to zwrócą błąd.
wsosniak
Posty: 715
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

super to wygląda :)

Linki bezpośrednie będą do scen ?

I jakieś proste warunki ? typu : wykonaj scenę pod warunkiem : kanałX = ON i czujnikY=OTWARTY i .. (o LUB nawet nie śmiem prosić/pytać czy będzie, zeby na początek nie komplikować :) )
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Linki do scen tak, harmonogramy też będą wykonywać sceny.

Warunki - w pierwszym przybliżeniu raczej nie będzie, i tak już bez nich jest sporo tematów do rozkminienia ;)
Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

pzygmunt pisze: śr paź 02, 2019 2:32 pm Będzie. To samo będzie dotyczyło API. Dojdą akcje "OPEN" i "CLOSE". Jeśli nie będzie czujnika otwarcia to zwrócą błąd.
Przy okazji przydało by się wdrożyć do bramy czujnik pełnego otwarcia i zamknięcia, czujnik pośredniego otwarcia jakoś mnie nie przekonuje i takiego sygnału centralka mi nie wystawia. Obecnie używam do otwierania bramy BleBox GATEBOX, który taką logikę obsługuje. Nie mnie jednak chciałbym tam Suplę wykorzystać.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Użytkownicy mają problem z jednym czujnikiem, a co dopiero z dwoma.
Po co więcej niż jeden czujnik ? Jak wiesz, że brama jest niedomknięta to już chyba wystarczy ?
Może po prostu tego nie czuję.... Jeśli rzeczywiście jest taka potrzeba społeczności to dodamy taką opcję w którejś z kolejnych wersji.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2802
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Wygląda kozacko :D
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

fracz pisze: śr paź 02, 2019 3:15 pm Linki do scen tak, harmonogramy też będą wykonywać sceny.

Warunki - w pierwszym przybliżeniu raczej nie będzie, i tak już bez nich jest sporo tematów do rozkminienia ;)
Czyli nie będzie możliwości ustawienia że światło ma się zapalić jeżeli jest np. po godz. 22:00? Albo gdy mamy podpiętą pod Suplę zmierzchówkę, która zwraca wartość 0/1. Ewentualnie czujnik natężenia oświetlenia, który zwraca wartość w luksach, a my definiujemy poniżej jakiej wartości ma umożliwić zapalenie światła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CLOUD”