usuwanie urzadzen

desaint
Posty: 103
Rejestracja: pn maja 27, 2019 9:46 am

Czesc,
podczas usuwania urzadzen z cloud wszystkie esp sie restartuja. jesli robie to wieczorem, to mi gasna wszystkie swiatla w domu :lol:. Dalo by sie to zrobic tak, aby nie znikaly?
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

desaint pisze: ndz mar 14, 2021 4:37 pm Czesc,
podczas usuwania urzadzen z cloud wszystkie esp sie restartuja. jesli robie to wieczorem, to mi gasna wszystkie swiatla w domu :lol:. Dalo by sie to zrobic tak, aby nie znikaly?
Nie restartują się, tylko rozłączane są z serwera, po czym łączą się ponownie. Nie powinno mieć to wpływu na działanie przekaźników.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

A dalej oznacza to, że masz niezbyt dobrze napisany soft.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
desaint
Posty: 103
Rejestracja: pn maja 27, 2019 9:46 am

nie wie mczy tylko sie restartuja. widze jak znikaja mi na AP, po czym zaraz sie podlaczaja. Mimo to ma to wplyw bo wlasnie tak sie dzieje.
Soft to multiboard albo GUI Generic, myslisz ze zle napisany? :lol:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Restartują się. Cloud przy zmianach ustawień wymusza restart wszystkich urządzeń. Problem leży po stronie modułów/oprogramowania modułów.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

desaint pisze: ndz mar 14, 2021 4:53 pm nie wie mczy tylko sie restartuja. widze jak znikaja mi na AP, po czym zaraz sie podlaczaja. Mimo to ma to wplyw bo wlasnie tak sie dzieje.
Soft to multiboard albo GUI Generic, myslisz ze zle napisany? :lol:
jakiej wersji softu GUI-Generic używasz? Wątpię abyś w tym sofcie miał takie problem :P
https://gui-generic-builder.supla.io/
desaint
Posty: 103
Rejestracja: pn maja 27, 2019 9:46 am

Roznych, multiboard (2.7.2 ?), gui generic (user sw lib 2.3.2), najnowszy (alob jeden z) 1.3.6...
to samo dzieje sie jak zmieniam cos na danym urzadzeniu- robie zapis na cloud i wszystkie esp sie rozlaczaja.
A nie jest to kwestia clouda ze wymusza/wysyla wylaczenie? dlaczego oprogramowanie modulu ma tu miec znaczenie w tym wypadku?
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

desaint pisze: ndz mar 14, 2021 5:19 pm Roznych, multiboard (2.7.2 ?), gui generic (user sw lib 2.3.2), najnowszy (alob jeden z) 1.3.6...
to samo dzieje sie jak zmieniam cos na danym urzadzeniu- robie zapis na cloud i wszystkie esp sie rozlaczaja.
A nie jest to kwestia clouda ze wymusza/wysyla wylaczenie? dlaczego oprogramowanie modulu ma tu miec znaczenie w tym wypadku?
to są jakieś stare wersje, aktualna wersja to 1.5.1, wgraj i zobacz czy będzie inaczej.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Serwer zrywa połączenie, a układ będzie starał się na nowo je nawiązać.
W niektórych starszych softach, takie zdarzenie zmieniało stan przekaźników, ale na gui generic to nie powinno mieć miejsca. Sprawdź jeszcze raz dokładnie, które moduły są problematyczne.
Problem powinien też występować w zasadzie przy każdej zmianie ustawień po stronie cloud - nie tylko przy usuwaniu urządzenia
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
desaint
Posty: 103
Rejestracja: pn maja 27, 2019 9:46 am

po linkiem ze stopki jest 1.3.6 z przed 17 dni, chyba nie jest stary. jendak, gdzie znajde nowasza wersje?
ODPOWIEDZ

Wróć do „CLOUD”