Lokalny IP w CLUD

Patryk
Posty: 2685
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Sugestia.
Co pewien czas "nowi" użytkownicy mają problem po rejestracji "pustego" modułu z jego konfiguracją (GUI-Generic)
Z uwagi, że "pusty" moduł nie wyświetla się w apce, a więc nie ma możliwości sprawdzić w (i) jaki router przydzielił lokalny IP.
Może by tak w wprowadzić wyświetlanie lokalnego IP do CLUD-a
( obok GUID, WerOpr itd... ). ;)
mdi87
Posty: 488
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Jeśli wejdziesz w router to będziesz miał wszystkie podłączone urządzenia i IP.
Patryk
Posty: 2685
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

mdi87 pisze: ndz paź 10, 2021 7:01 pm Jeśli wejdziesz w router to będziesz miał wszystkie podłączone urządzenia i IP.
Ja osobiście nie mam z tym problemu.
Na dodatek nigdy nie dodaje modułów z kreatora apki.
Zawsze robię to "ręcznie" za pomocą http://192.168.4.1
Tu chodzi o nowych użytkownikach SUPLI ( co jakiś czas ten problem występuje ).
bigthomas
Posty: 234
Rejestracja: pn sie 12, 2019 3:35 pm

mdi87 pisze: ndz paź 10, 2021 7:01 pm Jeśli wejdziesz w router to będziesz miał wszystkie podłączone urządzenia i IP.
Nie zawsze dostęp do routera jest możliwy.
Często dostawcy podają tylko dane do WiFi.

Dodatkowo podłączając więcej niż jedno urządzenie od razu wiem z jakim się łączę.
Przydało by się to również chcąc zaktualizować oprogramowanie na urządzeniu.
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2100
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

https://www.facebook.com/groups/supladiy/
mdi87
Posty: 488
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

@bigthomas
Jak to nie możesz wejść w ustawienia wifi ? Zmienić hasło i nazwę sieci wifi ? Mówisz że dostajesz tylko login i hasło ?
Patryk
Posty: 2685
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

@mdi87
Mając kilkanaście ( kilkadziesiąt ) lokalnych IP - szukaj tego jednego ( jakiś czas temu, trochę czasu mi to zajęło ).

Również nie wszyscy są "informatykami".
"Znaleźli" SUPLE®, obejrzeli poradnik, kupili "jakiś" moduł, zaprogramowali ( z sukcesem ) i na ostatniej "prostej", mają duży ( mały ) problem.
A CLUD ma te info o IP - bo jest wyświetlane w (i) .
No, ale ja tylko zasugerowałem ...
mdi87
Posty: 488
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Nie neguje, czy jest możliwość wprowadzania to musi się boss wypowiedzieć :)
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1972
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

mdi87 pisze: ndz paź 10, 2021 7:16 pm @bigthomas
Jak to nie możesz wejść w ustawienia wifi ? Zmienić hasło i nazwę sieci wifi ? Mówisz że dostajesz tylko login i hasło ?
Czasem dostajesz router od dostawcy i nie masz możliwości ingerencji w ustawienia . Ja tak mam , mam router światłowodowy i niczego nie mogę zmienić , ani hasła ani nazwy , ani żadnych innych danych . Ja radzę sobie w inny sposób , są darmowe programy które rozpoznają urządzenia w mojej sieci np advanced ip scanner, dodatkowo pokazuje do którego mogę się zalogować po przez IP
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
mdi87
Posty: 488
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Trochę słabo jak dostajesz taki router w trakcie gdy masz dużo supli we domu, musisz wszystko przeprogramować, do tego dochodzą urządzenia poza suplą, ostatnio to robiłem bo chciałem zmienić nazwę wifi, da się to zrobić ale okazuje się że trzeba np odkryć kilka puszek itd jeśli ktoś ma naprawdę zaawansowany dom technologicznie to współczuję 😉 najlepiej zmienić nazwę sieci wifi na ta samą, ja mogę pomarzyć o światłowodzie na chwilę obecną, może to i dobrze 😉 mam limit 120gb a i tak tego nie wykorzystuje więc po co mi światłowód...
ODPOWIEDZ

Wróć do „CLOUD”