Wygląd aplikacji a funkcjonalność

malirth
Posty: 20
Rejestracja: śr cze 29, 2016 9:47 am

Przepraszam za śmiecenie, jeszcze poznaję system.
Dziękuję.
Minister Zdrowia i Opieki Psychiatrycznej OSTRZEGA!
Przed użyciem zapoznaj się z instrukcją lub skonsultuj z elektronikiem lub programistą, gdyż każdy układ niewłaściwie stosowany może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu!
bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

a czy jest możliwość zamieniania miejscami w panelu aplikacji na smartphonie....
jakoś szukam i nie mogę znaleźć.
maghost
Posty: 99
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:30 am

Póki co, nie. Lista lokalizacji jest ułożona alfabetycznie
bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

maghost pisze:Póki co, nie. Lista lokalizacji jest ułożona alfabetycznie
a urządzenia w danej lokalizacji, powiedzmy mam 5 lampek i chciałbym sobie je ułożyć we własnej kolejności a nie tak jak podpowiada system....
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W chwili obecnej sortowane jest to alfabetycznie tak więc można spróbować dodać na początku np cyfry celem wymuszenia kolejności.
bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

niestety nic z tego...
malirth
Posty: 20
Rejestracja: śr cze 29, 2016 9:47 am

Czy jest szansa na zmianę stanu wyłączników lub otwieranie/zamykanie bram poprzez samo przeciągnięcie? Bez dodatkowego klikania?
I tak stan wyłącznika/bramy jest pokazywany za pomocą ikonki.
Minister Zdrowia i Opieki Psychiatrycznej OSTRZEGA!
Przed użyciem zapoznaj się z instrukcją lub skonsultuj z elektronikiem lub programistą, gdyż każdy układ niewłaściwie stosowany może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu!
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie jestem pewien czy to dobry pomysł. Lepszym chyba będą widgety bo rozumiem, że chodzi o szybszy dostęp.
malirth
Posty: 20
Rejestracja: śr cze 29, 2016 9:47 am

Jasne, chodzi o szybszy dostęp do zmiany stanu, ale widgety mają sens tylko jeśli mam zaledwie kilka wybranych modułów którymi sterujemy.

Uproszczenie zmiany stanu do przesunięcia pozycji w lewo lub w prawo, przyspieszy korzystanie z samej aplikacji.
Minister Zdrowia i Opieki Psychiatrycznej OSTRZEGA!
Przed użyciem zapoznaj się z instrukcją lub skonsultuj z elektronikiem lub programistą, gdyż każdy układ niewłaściwie stosowany może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu!
PLF10T
Posty: 233
Rejestracja: ndz maja 22, 2016 6:24 pm

Popieram pomysł malirtha - przy intensywnym korzystaniu z obecnej konwencji interfejsu jest to trochę niewygodne. Chciałoby się prościej, szybciej zmienić stan. Podkreślam - trochę niewygodne, można z tym żyć i się przyzwyczaić. Jest jednak wiele rozwiązań interfejsowych (mam na myśli komponenty ekranu aplikacji) w innych aplikacjach (niekoniecznie mówię o sterowaniu elementami inteligentnego domu), które są zręczniejsze, wygodniejsze w użyciu.

Pewnie to postulat o niskiej wadze, ale skoro głos się pojawił i dyskusja trwa, to dodaję swoją opinię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Android”