Wygląd aplikacji a funkcjonalność

Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1972
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Ja również jestem za zwijaniem, przy moich 24 kanałach w jednej lokalizacji , przewijanie do ostatniego trwa ... za długo :D
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

shimano73 pisze: czw lut 22, 2018 2:51 pm Ja również jestem za zwijaniem, przy moich 24 kanałach w jednej lokalizacji , przewijanie do ostatniego trwa ... za długo :D
Rozwiązanie
https://i.ytimg.com/vi/XNBP18nrRdw/maxresdefault.jpg

;)
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1972
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

:lol:
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2213
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

No tak ale to przypomina już zwykły pilot do telewizora z bardzo dużą ilością przycisków, a to już przeszłość ;).
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1400
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Ja bym widział aby włączniki nie były jak teraz przewijanie lewo i prawo.
Zrobić przewijanie w jedną stronę i tam jakiś suwak czy wirtualny włącznik.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
Charly
Posty: 26
Rejestracja: śr mar 23, 2016 6:45 pm

Niefortunnym rozwiązaniem jest natychmiastowe chowanie się przycisków po ich naciśnięciu. Przykładowo: przyciskam otwieranie bramy i zaraz potrzebuję ten sam przycisk nacisnąć aby bramę zatrzymać i znowu go nacisnąć aby bramę zamknąć, a tu za każdym razem jakby na złość przycisk mi się chowa. Strasznie nie przemyślana aktualizacja. To już ta ostatnia aktualizacja chowająca przyciski po określonym czasie ich nie używania jest do przyjęcia, choć niepotrzebna, ale ta chowająca je po naciśnięciu dalece nieprzemyślana, pogarszająca ich funkcjonalność.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Charly pisze: pt sie 10, 2018 9:39 pm Niefortunnym rozwiązaniem jest natychmiastowe chowanie się przycisków po ich naciśnięciu. Przykładowo: przyciskam otwieranie bramy i zaraz potrzebuję ten sam przycisk nacisnąć aby bramę zatrzymać i znowu go nacisnąć aby bramę zamknąć, a tu za każdym razem jakby na złość przycisk mi się chowa. Strasznie nie przemyślana aktualizacja. To już ta ostatnia aktualizacja chowająca przyciski po określonym czasie ich nie używania jest do przyjęcia, choć niepotrzebna, ale ta chowająca je po naciśnięciu dalece nieprzemyślana, pogarszająca ich funkcjonalność.
To była funkcjonalność, której życzyli sobie użytkownicy. Pomyślimy nad jakaś opcją konfiguracyjną (chowaj przyciski / niw chowaj)
Awatar użytkownika
Charly
Posty: 26
Rejestracja: śr mar 23, 2016 6:45 pm

Gdzie to sobie życzyli użytkownicy, bo nie widziałem? Wracając do meritum, to jakby za każdym przyciśnięciem przycisku na pilocie chować go do kieszeni. No przecież każdy, nawet ślepy i głuchy zauważy, że potrzebując trzy razy nacisnąć przycisk pod rząd, muszę to zrobić 6 (słownie sześć razy) i gdzie tu jest sens ? Ci co sobie rzekomo tak życzyli widocznie tego nie używają.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

A właśnie że życzyli sobie, bo kojarzę że gdzieś o tym czytałem.

Mnie się to podoba i przydaje, bo jak się schowa to mam pewność że uruchomiłem kanał tym bardziej jak czekam chwilę aż brama otworzy się do końca i najedzie na krańcówkę i ikona mi się zmieni w aplikacji.
Przyklad z pilotem trochę nie trafiony. Czy aplikacja zamyka Ci się po uruchomieniu kanału? Ja tak rozumiem schowanie pilota do kieszeni.
Wciśnięcie przycisku na pilocie nie powoduje że przycisk pozostaje wciśnięty, tylko odbija po uruchomieniu. Tu jest analogicznie.

Ja otwieram bramę i jak chce żeby się zatrzymała to przechodze przez jej światło nawet jak się do końca nie otworzy. Wszystko zależy jaką masz centralkę do sterowania napędem i czy masz ją zabezpieczona fotokomórkami. U mnie ponowne naciśnięcie kanału od razu zamyka bramę.
pzygmunt pisze: sob sie 11, 2018 9:16 am Pomyślimy nad jakaś opcją konfiguracyjną (chowaj przyciski / niw chowaj)
Dobry pomysł, zadowoli wszystkich.

A tak na marginesie to po co otwierać, zatrzymywać i zamykać raz za razem?
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Charly
Posty: 26
Rejestracja: śr mar 23, 2016 6:45 pm

A tak na marginesie to po co otwierać, zatrzymywać i zamykać raz za razem?
A no po to aby wpuścić pieska.
Chowanie się przycisków ma sens w przypadku przycisków bistabilnych, czyli wyłącznik światła czy wyłącznik zasilania, ponieważ jak już coś załączymy to wiadomo że drugi raz tego nie zrobimy przed wyłączeniem i odwrotnie. I to ma sens, ale nie w przypadku przycisków monostabilnych gdzie sensu brak.
Wciśnięcie przycisku na pilocie nie powoduje że przycisk pozostaje wciśnięty, tylko odbija po uruchomieniu
No właśnie, ale dalej pozostaje dostępny pod palcem, a nie schowany pod pilotem lub w kieszeni, rozumiesz to ?
Przecież to jest chyba proste do pojęcia ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Android”