Wygląd aplikacji a funkcjonalność

Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Jest zamiar zrobić rozwijanie i zwijanie lokalizacji.
Jest to już dostępne w alternatywnej aplikacji z tego forum.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

dawkor pisze: ndz lut 03, 2019 1:13 am Niewiem czy ktoś już to pisał lub wymyslil. Ale czy jest możliwość by przy uruchomieniu aplikacji były najpierw ikonki z lokalizacjami, i dopiero po wybraniu lokalizacji była lista z danymi urządzeniami w danej lokalizacji?
Wydaje mi się, że aktualnie zdecydowana większość użytkowników wykorzystuje lokalizacje do określania pomieszczeń (np. garaż, sypialnia, pokój dziecka, itp.). W tej sytuacji ikonki z lokalizacjami moim zdaniem tylko spowodują konieczność dodatkowego kliknięcia.
Aby to miało sens, należałoby wprowadzić podział na pomieszczenia w ramach lokalizacji. Czyli lokalizacja będzie wskazywała np. dom, domek letniskowy, itp., a pomieszczenia będą wskazywać na np. garaż, kuchnia, sypialnia, itp. w ramach konkretnej lokalizacji.

Mi osobiście taki podział by bardzo odpowiadał, ale w temacie musi się wypowiedzieć większość użytkowników.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
dawkor
Posty: 145
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 1:20 pm

Robert Błaszczak pisze: ndz lut 03, 2019 10:05 am
dawkor pisze: ndz lut 03, 2019 1:13 am Niewiem czy ktoś już to pisał lub wymyslil. Ale czy jest możliwość by przy uruchomieniu aplikacji były najpierw ikonki z lokalizacjami, i dopiero po wybraniu lokalizacji była lista z danymi urządzeniami w danej lokalizacji?
Wydaje mi się, że aktualnie zdecydowana większość użytkowników wykorzystuje lokalizacje do określania pomieszczeń (np. garaż, sypialnia, pokój dziecka, itp.). W tej sytuacji ikonki z lokalizacjami moim zdaniem tylko spowodują konieczność dodatkowego kliknięcia.
Aby to miało sens, należałoby wprowadzić podział na pomieszczenia w ramach lokalizacji. Czyli lokalizacja będzie wskazywała np. dom, domek letniskowy, itp., a pomieszczenia będą wskazywać na np. garaż, kuchnia, sypialnia, itp. w ramach konkretnej lokalizacji.

Mi osobiście taki podział by bardzo odpowiadał, ale w temacie musi się wypowiedzieć większość użytkowników.


no wlasnie mi o to chodzi, mam juz 30 urzadzen, i np zanim dojde do warsztatu to musze przewijac w dol, a jak by bylo ze wlanczam aplikacje mam pierwsze ikonki z lokalizacja klikam np warszat i tam mi sie wysiwetlaja wszystkie urzadzenia na nim :D
wodawoda
Posty: 13
Rejestracja: pt maja 08, 2020 2:28 pm

maghost pisze: pt lip 29, 2016 11:01 am Póki co, nie. Lista lokalizacji jest ułożona alfabetycznie
Witam wszystkich.
Minełły cztery lata i dalej się nie da poukładać kolejności tak jakbyśmy chcieli mieć, wydawać by się mogło że to podstawa.
Bogdan
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Ja bym proponował, aby w aplikacji była możliwość ukrycia niedostępnych urządzeń bez potrzeby ich ukrywania przez clouda. Czasem tak się zdarza, że jakieś urządzenia mamy dłuższą chwilę niedostępne (testy, itp.) i wtedy można zaznaczyć w appce ukryj niedostępne.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

cloud.supla.org -> kanał -> Pokaż w urządzeniach klienckich
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

pzygmunt pisze: pt maja 22, 2020 10:15 am cloud.supla.org -> kanał -> Pokaż w urządzeniach klienckich
Ja wiem o tym i korzystam. Pisałem, bez potrzeby logowania się do clouda. Tak nie musiałbyś klikać w każde urządzenie/kanał w cloudzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Android”