Wygląd aplikacji a funkcjonalność

sztajek
Posty: 19
Rejestracja: śr maja 04, 2016 8:18 pm

Witam
Korzystam z tak zwanego tv boxa, ktory to pracuje pod Androidem. Zbudowałem na nim małe centrum multimedialne. Rozrywka opiera sie na kodi, a "automatyka" domowa na własnym programie skleconym z gotowych przykładów. Głownie to pstrykalem sobie lampkami. Teraz, chcąc oprzeć ten system na supli, okazuje sie, ze korzystanie z niej przy użyciu bezprzewodowej klawiatury jest strasznie trudne i czasochłonne. Nie mówiąc juz, tylko o pionowej orientacji. Zdaje sobie sprawę z tego, ze projekt obrał juz jakiś kierunek, ale mozna by było sie zastanowić nad pewnymi zmianami. Było by bardzo miło, gdy byśmy mogli na jednym ekranie, bez skrolowania i przesuwania ikon w bok mieli najważniejsze informacje. Cos na zasadzie pulpitu z głównymi ikonami. Temperatura, czas, wybrana przez nas scena, wybrane przez nas ikony. Jak narazie to szybciej wstanę i włączę lampkę ręcznie niz bym to zrobił przez suple. A tutaj chyba nie o to chodzi. Jesli cały projekt w przyszłości ma stanowić jakies centrum, musi to wyglądać troszkę inaczej. Mozna pomyslec nad jakimiś skrótami, gestami czy mowa. Mam nadzieje, ze każda krytyka jest dla Was konstruktywna;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Dzięki, za info. Aktualne UI jest dedykowane dla smartfona. Na pewno będzie ewoluowało. Będziemy starali się też dodać dedykowane wersje dla tabletów i smartwatch-y i tv. Wszelkie uwagi mile widziane :)
0xFF
Posty: 308
Rejestracja: sob lut 20, 2016 8:54 pm

Na io.adafruit mają dość fajny, klikany interfejs do tworzenia "dasboardów".
Grafy, wskaźniki, suwaki, przyciski, itp
Do tego triggery wyzwalające akcje przy określonych warunkach.

Dashboardy działają w przeglądarkach zgodnych z HTML5, chociaż za lekkie nie są i nie zawsze fajnie się skalują na małych wyświetlaczach.

Obrazek
sztajek
Posty: 19
Rejestracja: śr maja 04, 2016 8:18 pm

Obrazek

Mam na myśli taki wlasnie panel. Całość musi byc funkcjonalna, ale i tez gadżeciarska;) Fajnie jak np na smartfonie mam aplikacje ktora moge zmieniać sceny, otwierać garaż, wlanczac światło. A juz np na tablecie, mam dodatkowo np informacje o pogodzie, podglad z kamery, wszystkie temperatury. I taki tablet wisi sobie na ścianie i elegancko sie prezentuje;)
vcompl
Posty: 158
Rejestracja: pn kwie 11, 2016 1:32 pm

sztajek - dokładnie o to chodzi. A SUPLA_CLOUD ma zadatki na właśnie taki portal. Strona graficzna jest bardzo ważna. No może nie dla wszystkich ale ;)
draco9
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 04, 2016 9:15 am

Cześć,
Chciałbym zasugerować aby dodać do aplikacji funckję zwijania/zwijanego menu.
Gdy mamy sporo lokalizacji i urządzeń to przewijanie pomiędzy nimi może być bardzo uciążliwe.
Jakaś fukncja segregacji i zwijania myślę mogła by sporo ulatwić użytkowanie.
zgred
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 21, 2016 4:00 pm

draco9 pisze:Cześć,
Chciałbym zasugerować aby dodać do aplikacji funckję zwijania/zwijanego menu.
Gdy mamy sporo lokalizacji i urządzeń to przewijanie pomiędzy nimi może być bardzo uciążliwe.
Jakaś fukncja segregacji i zwijania myślę mogła by sporo ulatwić użytkowanie.
Podepnę się pod posta kolegi.
To faktycznie było by pomocne
malirth
Posty: 20
Rejestracja: śr cze 29, 2016 9:47 am

Interfejs aplikacji jest bardzo przejrzysty i to sobie cenię, ale konieczność przesuwania pozycji aby odsłonić przycisk do zmiany stanu jest trochę niewygodna i spowalnia korzystanie z aplikacji.

Proponuję aby stan np. wyłącznika, można było zmienić poprzez samo przesunięcie pozycji w lewo (włącz) lub w prawo (wyłącz), lub poprzez dotknięcie danej pozycji, ewentualnie widocznego od razu przycisku.

Bardzo brakuje mi również możliwości zmiany nazwy (np. światło, gniazdko, kinkiet, oświetlenie ogrodu, itp.) i grupowania dodanych pozycji (kuchnia, salon, itd.)
Edit: OK, ostatnia uwaga wynikała z niewiedzy, dziękuję za informacje.
Ostatnio zmieniony śr cze 29, 2016 10:37 am przez malirth, łącznie zmieniany 1 raz.
Minister Zdrowia i Opieki Psychiatrycznej OSTRZEGA!
Przed użyciem zapoznaj się z instrukcją lub skonsultuj z elektronikiem lub programistą, gdyż każdy układ niewłaściwie stosowany może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu!
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

malirth: grupowanie realizuje się z poziomu cloud.supla.org i przypisania do lokalizacji odpowiednich urządzeń. nazwy możesz zmienić również na cloud.supla.org.
PLF10T
Posty: 233
Rejestracja: ndz maja 22, 2016 6:24 pm

malirth pisze:Interfejs aplikacji jest bardzo przejrzysty i to sobie cenię, ale konieczność przesuwania pozycji aby odsłonić przycisk do zmiany stanu jest trochę niewygodna i spowalnia korzystanie z aplikacji.

Proponuję aby stan np. wyłącznika, można było zmienić poprzez samo przesunięcie pozycji w lewo (włącz) lub w prawo (wyłącz), lub poprzez dotknięcie danej pozycji, ewentualnie widocznego od razu przycisku.

(...)i grupowania dodanych pozycji (kuchnia, salon, itd.)
Używam SUPLI na urządzeniu mobilnym, na razie dwa elementy, od niedawna. Mam te same spostrzeżenia, co malirth, więc 3xTAK.
Niech to nie będzie odebrane jako marudzenie, tym bardziej, że sam nie umiałbym inaczej - jest bardzo fajnie, ale to nie znaczy, że nie może być jeszcze bardziej ergonomicznie/użytecznie.
Bardzo brakuje mi również możliwości zmiany nazwy (np. światło, gniazdko, kinkiet, oświetlenie ogrodu, itp.)
A tu chyba autor nie ma racji - można utworzyć własne etykiety do poszczególnych urządzeń. Tylko grupowania nie ma, choć pewną rolę grupowania mogą mieć lokalizacje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Android”