Problemy z aplikacją

Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3944
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Łączysz się smartfonem z siecią Wi-Fi emitowaną przez Sonoff'a, następnie z przeglądarki otwierasz adres http://192.168.4.1 i konfigurujesz moduł.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2803
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

A ja się tu dzisiaj wyjątkowo nie zgodzę z Robertem ;) Nie wiem jak z softem skomplikowanym pod Arduino IDE bo nigdy nie próbowałem, ale ten skomplikowany pod SDK bez problemu można dodać do swojego konta kreatorem z aplikacji. Jest jeden warunek. Aplikacja musi łączyć się z serwerem przy użyciu maila, a nie identyfikatora i hasła.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3944
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Jeśli się nie mylę, to najważniejszym jest nazwa sieci (SSID) emitowana przez moduł. Jeśli zaczyna się od słowa SUPLA lub ZAMEL (pewnie dla innych producentów są odpowiednie warunki) to faktycznie przejdzie konfiguracja z kreatora.
Ale to Przemek musiałby potwierdzić.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Marcin255
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 01, 2020 2:36 pm

Mi chodzi głównie o to że zupełnie nie wyszukuje nic. Jak klikam na wyszukaj od razu pokazuje się nie znalazło urządzenia. nie chodzi nawet o to że go nie znajduje tylko o to że go w ogóle nie szuka. Skoro nie można go dodać przez aplikację to nie widać go w aplikacji?
Przepraszam za głupie pytania, przez przeglądarkę nawet jak go skonfiguruje nadal nigdzie go nie widać.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2803
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Czy Twoja sieć bezprzewodową Wi-Fi pracuje w częstotliwości 2,4GHz?
Czy w Cloud widzisz dodany ręcznie moduł?
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Robert Błaszczak pisze: sob paź 03, 2020 9:56 pm Jeśli się nie mylę, to najważniejszym jest nazwa sieci (SSID) emitowana przez moduł. Jeśli zaczyna się od słowa SUPLA lub ZAMEL (pewnie dla innych producentów są odpowiednie warunki) to faktycznie przejdzie konfiguracja z kreatora.
Ale to Przemek musiałby potwierdzić.
Były posty o tym jakie warunki musi spełniać moduł i GUI w trybie config aby automagiczne dodawanie urządzenia mogło mieć miejsce.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Marcin255
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 01, 2020 2:36 pm

Sieć pracuje chyba w 2.4
Sonoff łączy się z nią bez problemu.
Aplikacja supla na tel nie wyszukuje nic a łącze się przez adres mail zresztą w innm przypadku aplikacja informacje o braku możliwość dodania.
Sieć jaka rozgłasza przekaźnik nazywa się "MODUL SUPLA" mogę się połączyć przez przeglądarkę.
Wpisuję informacje ze strony głównej Supla cloud
Adres serwera, identyfikator lokalizacji, hasło.
Po połączeniu przez przeglądarkę z modułem
Mam logo Supla
Poniżej "Primary v2”
Starus: rozłączony
Potem jest GUID adres MAC i RSSI 31
Ustawienia do WiFi które wpisuje nazwę i hasło do mojej sieci WiFi
poniżej ustawienia administratora w których nie bardzo wiem co mam wpisać
Poniżej ustawienia supla w których przepisuje wszystko ze strony supla cloud dla urządzenia.
I poniżej ustawienia modułu przycisk bistabilny
I poniżej 4 przyciski zapisz aktualizacja wyczyść eeprom i restart.
Dodam że po wejściu w aktualizację chce ode mnie nazwa użytkownika i hasło i nic nie pasuje
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Aplikacja/kreator nie znajdzie urządzenia o nazwie sieci jaką podałeś.
Marcin255
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 01, 2020 2:36 pm

Tylko dlaczego? Ostatnio skopiowałem nazwę sieci bezpośrednio z komputera jak i wszystkie inne dane. Napewno coś robię źle. Przyszedłem z tym sonofem pod sam router nawet z obawy że no może niema tak dobrej anteny.
Po zresetowaniu informacji w przekaźniku i podłączeniu do zasilania dioda automatycznie mruga szybko.
Łącze się przez przeglądarkę w polu nazwa administratora i hasło wpisuję admin admin.
Reszta takie dane jak podaje supla cloud, dodawanie urządzeń włączone.
Zapisuje dane w przekaźniku pojawia się komunikat o konieczności zresetowania urządzenia po czym samo się resetuje załącza I dioda mruga ale wolno ± 1 raz na sekundę.
Przekaźnik nie rozgłasza już sieci WiFi.
jeśli nacisnę przycisk przez 5 sekund zaczyna znowu mrugać szybko znowu rozgłasza WiFi po wejściu przez przeglądarkę jest tylko część danych które wprowadziłem.
Nie pojawia nie nic w supla cloud ani w aplikacji. Aplikacja nadal działa dziennie moim zdaniem. Widać to na filmie jaki zamieściłem. Nawet nie próbuje szukać. eWeLink nawet jak nic nie pasuje próbuję szukać i trwa to chyba 180s

Przepraszam za moje głupie pytania, niemam doświadczenia ani wiedzy w tacie, z eWeLink poradziłem sobie bez problemu a tu nie potrafię
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Jako nazwę sieci musisz podać nazwę i hasło do Twojej sieci WiFi domowej z której masz internet i do które jogujesz się np laptopem czy tefonem aby mieć internet. Ustawien administratora nie musisz ustawiać. O to hasło moduł pyta np jak wchodzisz na aktualizacje. Jak zmieniłeś na admi i admin to takie musisz wpisać. Jak dioda miga powoli to sieć supla już się nie powinna pojawiać bo ona jest tylko w trybie konfiguracji (dioda miga szybko). Jak dioda przestanie migać to moduł jest gotowy do pracy ale musisz mieć włączone dodawanie modułów w supla cloud.
Ważne jest aby w danych wpisywanych na końcu nie pojawiła się przypadkowa spacja.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Android”