Kompatybilność aplikacji z Androidami

0xFF
Posty: 308
Rejestracja: sob lut 20, 2016 8:54 pm

Gdzie jest określona kompatybilność aplikacji Androida z urządzeniami ?
Chodzi mi o to, skąd Google Play "wie", że Supla jest kompatybilna z jednym urządzeniem, a z drugim - nie jest.

Konkretnie chodzi mi o kompatybilność ze smart tv z Androidem. Co stoi na przeszkodzie, żeby zainstalować Suplę na smart tv?
Jedyne co mi przychodzi na myśl, to brak dotyku ;-)
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

jeżeli jest android to powinno się dać chyba że wersja nie będzie pasować.
Mi udało się wgrać na czytnik inkBOOK-sa ale mimo dotyku nie działa tam przesuwanie i nie mogę nic włączyć :( mam tylko podgląd.
Wgrać musisz ze źródła zewnętrznego jeżeli jest taka możliwość w TV.
Pozdrawiam
Wojtek
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Witam.

Dziś zainstalowałem Supla.apk na Sony Bravia TV. Wiadomo TV nie ma dotyku i działa tylko sterowanie np. myszką. Myślę że fajnie byłoby mieć możliwość sterowania na dużym ekranie za pomocą pilota (takie centrum dowodzenia :roll:).
Aczkolwiek cieszę się z tego co już jest, a jest sporo... Czapki z głów dla Twórców projektu.

Pozdrawiam
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
szabel99
Posty: 60
Rejestracja: ndz sty 28, 2018 10:30 am

Ja mam pierwszy TV Philipsa z androidem jaki pojawił się na rynku w 2014 r. Aktualnie zainstalowałem sobie aplikację Supla. Sterownie w Philipsie jest o tyle fajne, że aplikacją można sterować z pilota (działa nawet przesuwanie paska itp). Pilot w tych TV jest chyba ideałem, ma pełną klawiaturę qwerty na spodzie i sterowanie żyroskopowe czyli kursorem można sterować poprzez ruch pilotem. Próbowałem też powiązać Suplę z Automate ale tutaj napotkałem na dwa problemy, pierwszy to wersja androida 4.4.2, który nie połączy Supli z Automate, kolejny problem to zakończenie wsparcia przez "Google" dla rozpoznawania mowy w starszych Philips Android TV. Kiedyś naciskało się na przycisk mikrofonu na pilocie i można było sobie uruchamiać aplikacje, szukać muzyki na Youtube itp. Jeżeli ktoś ma TV z androidem w wersji 6.0 lub wyżej, może w taki czy inny sposób wydawać komendy głosowe temat jest do ogarnięcia.
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Mój Sony Bravia TV ma wszystko co potrzeba z Android 7.0 na czele. Brakuje jedynie możliwości sterowania Suplą pilotem. Ale ok, obyśmy tylko takie problemy mieli.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Android”