Page 1 of 1

Kompatybilność aplikacji z Androidami

Posted: Tue Jan 16, 2018 8:06 pm
by 0xFF
Gdzie jest określona kompatybilność aplikacji Androida z urządzeniami ?
Chodzi mi o to, skąd Google Play "wie", że Supla jest kompatybilna z jednym urządzeniem, a z drugim - nie jest.

Konkretnie chodzi mi o kompatybilność ze smart tv z Androidem. Co stoi na przeszkodzie, żeby zainstalować Suplę na smart tv?
Jedyne co mi przychodzi na myśl, to brak dotyku ;-)

Re: Kompatybilność aplikacji z Androidami

Posted: Tue Jan 16, 2018 9:52 pm
by wojtas567
jeżeli jest android to powinno się dać chyba że wersja nie będzie pasować.
Mi udało się wgrać na czytnik inkBOOK-sa ale mimo dotyku nie działa tam przesuwanie i nie mogę nic włączyć :( mam tylko podgląd.
Wgrać musisz ze źródła zewnętrznego jeżeli jest taka możliwość w TV.

Re: Kompatybilność aplikacji z Androidami

Posted: Sun Feb 11, 2018 5:29 pm
by edm
Witam.

Dziś zainstalowałem Supla.apk na Sony Bravia TV. Wiadomo TV nie ma dotyku i działa tylko sterowanie np. myszką. Myślę że fajnie byłoby mieć możliwość sterowania na dużym ekranie za pomocą pilota (takie centrum dowodzenia :roll:).
Aczkolwiek cieszę się z tego co już jest, a jest sporo... Czapki z głów dla Twórców projektu.

Pozdrawiam

Re: Kompatybilność aplikacji z Androidami

Posted: Mon Feb 12, 2018 9:22 am
by szabel99
Ja mam pierwszy TV Philipsa z androidem jaki pojawił się na rynku w 2014 r. Aktualnie zainstalowałem sobie aplikację Supla. Sterownie w Philipsie jest o tyle fajne, że aplikacją można sterować z pilota (działa nawet przesuwanie paska itp). Pilot w tych TV jest chyba ideałem, ma pełną klawiaturę qwerty na spodzie i sterowanie żyroskopowe czyli kursorem można sterować poprzez ruch pilotem. Próbowałem też powiązać Suplę z Automate ale tutaj napotkałem na dwa problemy, pierwszy to wersja androida 4.4.2, który nie połączy Supli z Automate, kolejny problem to zakończenie wsparcia przez "Google" dla rozpoznawania mowy w starszych Philips Android TV. Kiedyś naciskało się na przycisk mikrofonu na pilocie i można było sobie uruchamiać aplikacje, szukać muzyki na Youtube itp. Jeżeli ktoś ma TV z androidem w wersji 6.0 lub wyżej, może w taki czy inny sposób wydawać komendy głosowe temat jest do ogarnięcia.

Re: Kompatybilność aplikacji z Androidami

Posted: Mon Feb 12, 2018 5:11 pm
by edm
Mój Sony Bravia TV ma wszystko co potrzeba z Android 7.0 na czele. Brakuje jedynie możliwości sterowania Suplą pilotem. Ale ok, obyśmy tylko takie problemy mieli.