Licznik energii elekrycznej

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Pierwszy prototyp. Jeszcze bez wykresów itd. itp...
Załączniki
device-2018-07-26-115130.png
device-2018-07-26-115130.png (130.53 KiB) Przejrzano 12961 razy
device-2018-07-26-115146.png
device-2018-07-26-115146.png (96.84 KiB) Przejrzano 12961 razy
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Jeszcze jakby tak można było wpisać w Cloudzie stawkę cenową za kWh to też byłaby fajna opcja
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

michael pisze: czw lip 26, 2018 12:27 pm Jeszcze jakby tak można było wpisać w Cloudzie stawkę cenową za kWh to też byłaby fajna opcja
Chcę to wprowadzić ale musi być możliwość wprowadzenia stawek w zależności od taryfy (nocna/dzienna itp)
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1950
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Wow 😁, już nie mogę się doczekać aby wypróbować
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1772
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Daleko od transformatora wykonujesz testy. Napięcie grubo poniżej 230V chociaż mieści się w normie. Jaki sposób odczytu? Impulsy diody, wyjście impulsowe chyba odpadają ze względu na dużą ilość informacji. Niestety mój licznik od ZE zamontowany jest w płocie i jest zaplombowany z wiadomych względów, a podlicznika nie chce mi się kupować i wstawiać w domową rozdzielnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To był jakiś chwilowy spadek, którego poza momentem robienia zrzutu ekranu nie zauważyłem.
Normalnie jest ~240V (trafiłem z tym screenem)
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Fajnie ze trwaja prace nad nową funkcjonalnoscią...jak rozumiem to zypelnie nowe rozwiazanie sprzetowe nie majace związku z softem dla sonoff pow??
Nie chcę dyskutowac z wynikami ankiety i powstalą mapa drogową...ale nie wiem czy dobrze zrozumialem pytanie wypelniajac ankietę 😀
Wybierajac licznik mialem na mysli urzadzenie ktore wpina sie przed odbiornikiem do jego zmonitorowania...
Ogolny licznik dla calgo domu tez jest fajnym pomyslem tyle ze da nam odpowiedz na pytanie ile mamy aktualnie zuzycia oraz w ktorych godzinach sa szczyty zuzycia...co moze naprowadzic na potencjalnych pradożercow 😀
Sama informacja o zuzyciu energii np. od poczatku okresu rozliczeniowego to jakies tam ułatwienie...bo zanim przyjdzie rachunek mozna przewidziec jego wartosc...ale co to zmieni i tak trzeba zaplacic 😀😀😀
Wydaje mi sie ze jednak ciekawsze moze byc (i tak to rozumialem glosujac w ankiecie) monitorowanie wbranych urzadzen...ktore mozna wybrac logicznie (np. potencjalnie lodowka ktora czasem pracuje zbyt czesto lub komputer do gier z najnowsza karta graficzną) lub metoda prób jedno urzadzenie po drugim...
Nie chce zeby ktos źle mnie zrozumiał...licznik ogolny jest fajny (o ile bedzie technicznie prosty do montazu) i ciesze sie ze powstaje ale jak dla mnie w tej chwili bardziej potrzebny bylby licznik w stylu sonoff pow zeby monitorowac poszczegolne urzadzenia.

Ps. Szukajac powodow wzrostu rachunkow o 25% innym urzadzeniem pomiarowym (marketowy licznik) znalazlem winowajcow...choc w sumie tylko potwierdzilem...bo to bylo do przewidzenia...u mnie sa to nowe zabawki dzieci tj. Ogrzewanie i oswietlenie terrarium dla agamy i nowy komputer do gier z gtx 1080 na pokladzie 😊
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Oprogramowanie nie jest profilowane pod konkretne zastosowanie. Będzie to mógł być licznik główny jak i liczniki np w gniazdku czy listwie zasilającej.
maras
Posty: 75
Rejestracja: pt sty 26, 2018 10:10 am

Jakie urządzenia będzie obsługiwać ten licznik? Tylko Sonoff POW czy coś więcej??
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

maras pisze: pt lip 27, 2018 5:16 pm Jakie urządzenia będzie obsługiwać ten licznik? Tylko Sonoff POW czy coś więcej??
coś więcej.... wszystko w swoim czasie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Android”