Czujnik ciśnienia atmosferycznego.

Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1950
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

[/quote]
Nie wiem czy jest taki kanał, bynajmniej nie widziałem, do określania kierunku wiatru? Ale jakby był to jak tu zaprezentować taki odczyt? Liczbą nie bardzo :roll: musi być jakaś ruchoma strzałka czy coś...
[/quote]
To bym widział w formie listy, przyporządkujemy wartość liczbową do tekstu który będzie wyświetlany w aplikacji np 10 - Północny, 11- Północną Zachodni itp. Taką obiekt można by wykorzystać również do innych celów np czujnika pyłu przekroczenie 100% - " Nie wychodź z domu " :lol:
Jakiś czas temu nabyłem anemometr na portalu aukcyjnym za pół ceny :D , po wypłacie będę chciał :lol: zakupić element do pomiaru kierunku ale kosztuje prawie 100 :(
Załączniki
anemomet.jpg
anemomet.jpg (2.99 KiB) Przejrzano 2597 razy
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1950
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Prezentacje kierunku wiatru bym w formie listy, przyporządkujemy wartość liczbową do tekstu który będzie wyświetlany w aplikacji np 10 - Północny, 11- Północną Zachodni itp. Taką obiekt można by wykorzystać również do innych celów np czujnika pyłu przekroczenie 100% - " Nie wychodź z domu " :lol:
Jakiś czas temu nabyłem anemometr na portalu aukcyjnym za pół ceny :D , po wypłacie będę chciał :lol: zakupić element do pomiaru kierunku ale kosztuje prawie 100 :(
[/quote]
Ostatnio zmieniony pt sty 25, 2019 11:50 am przez shimano73, łącznie zmieniany 1 raz.
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1950
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Prezentacje kierunku wiatru bym w formie listy, przyporządkujemy wartość liczbową do tekstu który będzie wyświetlany w aplikacji np 10 - Północny, 11- Północną Zachodni itp. Taką obiekt można by wykorzystać również do innych celów np czujnika pyłu przekroczenie 100% - " Nie wychodź z domu " :lol:
Jakiś czas temu nabyłem anemometr na portalu aukcyjnym za pół ceny :D , po wypłacie będę chciał :lol: zakupić element do pomiaru kierunku ale kosztuje prawie 100 :(
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Tu ma kolega jak wygląda czujnik wiatru jak jest przedstawiony. Na razie tylko w CLOUD bo ani w apce @lesny8 ani w wer 2.2.x nie wyświetla ikon:
viewtopic.php?f=20&t=4296

EDIT: Jest nawet kanał "STACJA POGODOWA" - ale go nie dorabiałem w plikach bo nie wiem jakie tam dane mają być przekazane (ciśn., temp, wilg, ...?)
Clip.jpg
Clip.jpg (47.68 KiB) Przejrzano 2579 razy
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2802
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Zmajstrowałem już obsługę tych czujników, ale jeszcze kminiłem czemu google banuje moją wersję oznaczając ją jako potencjalnie niebezpieczną. Dziś lub jutro wrzucę.

Co do wiatru to nie tyle chodzi o jego prędkość tylko o kierunek. Kanał do określenia prędkości jest, ale nie ma do określenia kierunku, bynajmniej ja nie widziałem. Nawet jakby był, to pozostaje kwestia prezentacji tego kierunku. Prezentacja w postaci cyfr do mnie nie przemawia, co innego strzałka która, kręciła by się jak w zegarku. Góra to północ, dół południe itd., tylko jak to zrealizować :roll:
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

lesny8 pisze: pt sty 25, 2019 12:53 pm Zmajstrowałem już obsługę tych czujników, ale jeszcze kminiłem czemu google banuje moją wersję oznaczając ją jako potencjalnie niebezpieczną. Dziś lub jutro wrzucę.

Co do wiatru to nie tyle chodzi o jego prędkość tylko o kierunek. Kanał do określenia prędkości jest, ale nie ma do określenia kierunku, bynajmniej ja nie widziałem. Nawet jakby był, to pozostaje kwestia prezentacji tego kierunku. Prezentacja w postaci cyfr do mnie nie przemawia, co innego strzałka która, kręciła by się jak w zegarku. Góra to północ, dół południe itd., tylko jak to zrealizować :roll:
Najprostsze rozwiązania są najlepsze - tak jak shimano73 pisze : wiatr 65m/s kier: NE
Clip.jpg
Clip.jpg (4.57 KiB) Przejrzano 2569 razy
EDIT: kierunek ze strzałkami wymagało by to 8 ikon : N, NE, NW, SE, S, SW, W, E. (coś jak kanał otwarte zamknięte - tylko nie 2 a 8 stanów )
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2802
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Ja tu kierunek wiatru widzę coś w ten deseń
Obrazek

Wartość może być z jakiegoś przedziału, nie mam sprzętu to ciężko mi stwierdzić z jakiego, ale załóżmy, że od 0 do 7.
Jak będzie 0 to wyświetlimy N, jak 1 to NE, jak 2, to E, ....., jak 7 to NW. Taki mam pomysł. Co Wy na to?
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1950
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Jak dla mnie super
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

lesny8 pisze: pt sty 25, 2019 1:33 pm Ja tu kierunek wiatru widzę coś w ten deseń
Obrazek

Wartość może być z jakiegoś przedziału, nie mam sprzętu to ciężko mi stwierdzić z jakiego, ale załóżmy, że od 0 do 7.
Jak będzie 0 to wyświetlimy N, jak 1 to NE, jak 2, to E, ....., jak 7 to NW. Taki mam pomysł. Co Wy na to?
No i o to mi również chodzi. Można by to było zrealizować na potencjiometrze obrotowym ale bez blokady - czyli po przekręceniu 360 st znów ma 0....max ohm (nie mylić z wieloobrotowym). Nie wiem tylko jak z odczytem wartości na ESP. Ale to chyba wejściem analogowym. "

Tak na szybko w Paint (w apce raczej ikonki obok siebie tak jak dla np. DHT22)
Clip.jpg
Clip.jpg (6.58 KiB) Przejrzano 2526 razy
Ostatnio zmieniony pt sty 25, 2019 2:31 pm przez QLQ, łącznie zmieniany 1 raz.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2802
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Tak po prawdzie to jeden obrazek ze strzałąwystarczy i w obsłudze rotacja o konkretny kąt w zależności od wartości :) a pod spodem albo obok wartość w postaci tekstu N lub NE itd.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „Android”