Nie da się korzystać z kreatora - 2.3.70

jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Dzień dobry,
dzisiaj chciałem dodać urządzenie za pomocą kreatora dodawania urządzeń. Za pierwszym razem przeszedłem do kroku, w którym mogłem podać nazwę i hasło do mojej sieci Wi-Fi. Zobaczywszy napis "<Unknown SSID>", zdziwiłem się, bo aplikacja/Android zawsze pamiętała dane logowania Wi-Fi. Spróbowałem zmienić nazwę Wi-Fi. Dolna część pola przyciemniła się na chwilę, jednak nie wysunęła mi się klawiatura ekranowa. Po restarcie aplikacji, nie mogę przejść dalej - po kliknięciu przycisku "Dalej" długo się ładuje, a po pewnym czasie - wyrzuca błąd Wi-Fi. Restart urządzenia też nic nie pomógł.
[EDIT] Po paru próbach udało mi się przejść do momentu Kreatora, w którym mogę wpisać dane Wi-Fi. Ponownie ujrzałem "<Unknown SSID>". Spróbowałem poklikać w różne miejsca obszaru tekstowego i udało się - mogę wpisać dane Wi-Fi. Na etapie dodawania urządznia aplikacja wyrzuciła błąd "Przekroczono czas oczekiwania na zakończenie przeszukiwania sieci WiFi!".
Telefon za Androidem 10.
PS. Ostatnio pobierałem wersję testową z tego wątku manualnie. Od kilku dni wiele razy dodaję urządzenia przez kreator, a z błędem spotkałem się dopiero dzisiaj.
[EDIT] Cofnąłem aplikację do poprzedniej wersji i też miałem ten problem. Na innym telefonie wszystko działa bez problemu. Podejrzewam, że to problem mojego urządzenia - zamykam wątek.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Na pewno miałeś smartfona podłączonego poprzez wifi?
Musisz go mieć zalogowanego w tej sieci, do której dodajesz urządzenie, no i musi to być sieć 2,4Ghz.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

slawek pisze: ndz maja 02, 2021 3:09 pm Na pewno miałeś smartfona podłączonego poprzez wifi?
Musisz go mieć zalogowanego w tej sieci, do której dodajesz urządzenie, no i musi to być sieć 2,4Ghz.
Dziękuję za podpowiedź. Kompletnie zapomniałem o tym, że musi być to sieć 2,4Ghz. Upewniłem się, że do takowej jestem podłączony i przeszedłem przez kreator ponownie. Znów spotkałem się z "<unknown SSID>" (tutaj uwaga do Twórców Supli/aplikacji - myślę, że ładniej by wyglądało, gdyby w przypadku niezapamiętania SSID pole było po prostu puste). Wpisałem dane Wi-Fi i przeszedłem dalej. Niestety wyrzuca błąd "Przekroczono czas oczekiwania [...]". Jak próbowałem ponownie, to przynajmniej aplikacja pamiętała dane Wi-Fi. Niestety nie mogę dodać już modułu tym telefonem za pomocą kreatora z aplikacji - szkoda.

Dziwię się, bo nie miałem z tym telefonem problemów, a wersja Androida (10) nie jest jeszcze archaiczna. Podejrzewałbym problemy z podzespołami (kilka razy musiałem otworzyć telefon), ale problem pojawił się nagle - z dnia na dzień. Mam nadzieję, że nie jest to początek końca żywota mojego telefonu, bo bardzo go lubię :D.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Aby zdiagnozować co się dzieje musiałbym podłączyć się zdalnie do Twojego kompa (Teamviewer). Wcześniej musiałbyś zainstlować Android Studio, ewentualnie mogę zdalnie zainstalować.
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

pzygmunt pisze: ndz maja 02, 2021 8:38 pm Aby zdiagnozować co się dzieje musiałbym podłączyć się zdalnie do Twojego kompa (Teamviewer). Wcześniej musiałbyś zainstlować Android Studio, ewentualnie mogę zdalnie zainstalować.
Dobrze, dla mnie nie ma problemu. Kiedy moglibyśmy tak zrobić (ja mogę nawet teraz)?
Ostatnio zmieniony ndz maja 02, 2021 8:40 pm przez jaku2k, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Może jutro się uda ale najprawdopodobniej najwcześniej dopiero we wtorek.
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Dobrze, dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
ODPOWIEDZ

Wróć do „Android”