Ulepszenie funkcjonalności ściemiaczy, ledów i kalibracji rolet

Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Z perspektywy czasu mam pewne przemyślenia dotyczące rozwoju aplikacji SUPLA, które wydają mi się pomocne.

Jedno z nich to, żeby przy ściemniaczach i LEDach po przesunięciu palcem w lewo ukazywał się przycisk "Włącz" tak jak to ma miejsce w przypadku zwykłego oświetlenia - tak, żeby to ujednolicić i dopiero po ponownych przesunięciu w lewo pokazywał się panel do sterowania ściemiaczem czy LEDami - tak jak to ma miejsce w przypadku włączników z podpiętymi licznikami energii.

Druga propozycja nie wiem na ile możliwa, ale żeby podczas kalibracji rolet w aplikacji SUPLA odmierzał się czas w samej aplikacji, żeby nie trzeba było liczyć czy używać stoperów zewnętrznych. Takie dane aplikacja nawet mogłaby przekazać dane bezpośrednio do CLOUDa po akceptacji użytkownika.

:mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To pierwsze jest do zrobienia szczególnie, że wszystkie kanały mają zyskać takie podwójne przesunięcie. Nawet zwykłe włącz/wyłącz będzie umożliwiało wejście w szczegóły gdzie będzie duży przycisk i np. timery.

Ad. 2.
Czy wystarczy Ci czas przytrzymania przycisku ?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2803
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

michael pisze: pt sie 20, 2021 7:08 am ....
Jedno z nich to, żeby przy ściemniaczach i LEDach po przesunięciu palcem w lewo ukazywał się przycisk "Włącz" tak jak to ma miejsce w przypadku zwykłego oświetlenia - tak, żeby to ujednolicić i dopiero po ponownych przesunięciu w lewo pokazywał się panel do sterowania ściemiaczem czy LEDami - tak jak to ma miejsce w przypadku włączników z podpiętymi licznikami energii.
...
Jestem za. Też o tym kiedyś myślałem, jak pojawiły się u mnie ściemniacze. Chcesz szybko włączyć ściemniacz tak jak zwykłe oświetlenie, to musisz panel ze szczegółami wysuwać a potem się cofać, żeby zaświecić coś jeszcze...
👍
michael pisze: pt sie 20, 2021 7:08 am ...
Druga propozycja nie wiem na ile możliwa, ale żeby podczas kalibracji rolet w aplikacji SUPLA odmierzał się czas w samej aplikacji, żeby nie trzeba było liczyć czy używać stoperów zewnętrznych. Takie dane aplikacja nawet mogłaby przekazać dane bezpośrednio do CLOUDa po akceptacji użytkownika.

:mrgreen:
Czyżbyś taśmy zamieniał na silniki?
U mnie już 3 rolety ożywione 😁 przy okazji remontów. Zostało 9 ale z prądem nie mam jak podejść 😒
Co do samego pomysłu to nie mam zdania, za mało razy kalibrowałem 🙂
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

pzygmunt pisze: pt sie 20, 2021 7:42 am Ad. 2.
Czy wystarczy Ci czas przytrzymania przycisku ?
Ogólne tak. Wystarczy, że będzie w trybie kalibracji odmierzało czas w samej aplikacji, a tak jak wspomniałem idealnie to już byłoby jakby te dane same po kalibracji wstawiały się w Cloud.
Ale od odmierzania można zacząć :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

lesny8 pisze: pt sie 20, 2021 7:47 am Czyżbyś taśmy zamieniał na silniki?
U mnie już 3 rolety ożywione 😁 przy okazji remontów. Zostało 9 ale z prądem nie mam jak podejść 😒
Co do samego pomysłu to nie mam zdania, za mało razy kalibrowałem 🙂
Dorabiam sobie w drugiej pracy jako elektryk / instalator i wszystko robimy na Supli :mrgreen: więc z tymi roletami w sumie najwięcej zabawy. Taka funkcjonalność o jakiej wspomniałem bardzo ułatwi nam życie :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Dodane.
Załączniki
Simulator Screen Shot - iPhone SE (2nd generation) - 2021-08-20 at 10.36.15.png
Simulator Screen Shot - iPhone SE (2nd generation) - 2021-08-20 at 10.36.15.png (60.37 KiB) Przejrzano 1540 razy
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Ojaaaa, ale ekspres :-D
No to teraz można kalibrować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2803
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

O Panie .. jakie tempo ;)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
dogu18
Posty: 257
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:35 pm

A kiedy można się spodziewać funkcjonalności ściemniacza jak w pierwszym poście
Pozdrawiam
Grzegorz Labudda
ODPOWIEDZ

Wróć do „Android”