Nieprawidłowości w działaniu aplikacji

lukazax
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 02, 2019 10:56 am

Iphone 5C IOS 10.3.3
SUPLA 2.2.5
Natknąłem się na następujące rzeczy:

1. Jeżeli mam otwartą aplikację na telefonie, a urządzenie docelowe jest połączone z serwerem kanały są aktywne i zaznaczone na zielono. Jeżeli w tym momencie urządzenie się rozłączy po chwili w aplikacji kanały przestają być aktywne i są zaznaczone na czerwono. Jeżeli urządzenie znowu się połączy, w widoku ogólnym kanały ponownie się aktywują (zielone), jednak grupy kanałów w drugim widoku pozostają nieaktywne (czerwone). Dopiero zamknięcie i ponowne uruchomienie aplikacji powoduje aktywowanie grup kanałów.

2. Mam ustawione 4 kanały z funkcją automat schodowy oraz grupę, która przełącza wszystkie jednocześnie. Problem jest z grupą. Po załączeniu grupy (ON) widok przycisku zmienia się na ON dopiero po ok. 5 sekundach. Natomiast fizycznie kanały załączają się bez zwłoki.

Identyczne problemy występują na LG K-220 Android 6.0.1. SUPLA 2.3.14. Dodatkowo aplikacja prawie zawsze przywiesza się na moment podczas jej zamykania (tylko na androidzie).
Ostatnio zmieniony wt lip 09, 2019 10:38 pm przez lukazax, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jaki sprzęt (urządzenia wykonawcze)?
Serwer prywatny czy publiczny ?
lukazax
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 02, 2019 10:56 am

Sonoff Basic (ESP8266EX), soft multiboard (2.7.2), serwer publiczny (2.3.7)
Jeżeli będzie potrzeba mogę przetestować na dowolnym innym sofcie na sprzęt.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wyłącz WiF w telefonie i sprawdź czy na GSM-ie masz taki sam objaw.

Ktoś jeszcze ma taki objaw ?
lukazax
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 02, 2019 10:56 am

Dzisiaj przetestowałem na innej sztuce sonoffa. Testowałem na Wifi i GSM. Problem nr 1 już nie występuje. Natomiast problem nr 2 nie jest spowodowany złym działaniem aplikacji, tylko samym urzadzeniem końcowym, albo protokołem.
Jeżeli grupa kanałów zawiera 1 lub 2 kanały wszystko działa ok. Jeżeli są 3 lub więcej - serwer i aplikacja nie otrzymuje potwierdzenia od urządzenia od razu, tylko "na raty". Czyli jak mam 4 kanały i załączam grupę, to potwierdzenie dla trzech kanałów przychodzi od razu, a dla 4-go kanału dopiero po 5 sekundach. Analogicznie dzieje się przy wyłączeniu grupy.

PS. na IOS po aktualizacji aplikacji do 2.2.5 ikony od automatu schodowego w wersji on/off przeskalowały się i są większe.
Załączniki
IMG_3340.PNG
IMG_3340.PNG (56.82 KiB) Przejrzano 2524 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zrozumiałem, że lista kanałów odświeża się od razu ? Zgadza się ?
Grupy korzystają z tych samych informacji więc dziwnie się to zachowuje.
lukazax
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 02, 2019 10:56 am

Dziś zobaczyłem, że na liście kanałów jeden z nich odświeża się z opóźnieniem. Stąd wniosek, że aplikacja działa ok.
Wcześniej miałem na myśli to, że przekaźniki w urządzeniu załączają się bez zwłoki. Więc wygląda na to, że potwierdzenie od ESP8266 przychodzi ze zwłoką, jeżeli dużo kanałów na raz jest przełączane.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Aby cokolwiek więcej powiedzieć musi mi się udać zasymulować podobny objaw u siebie. Póki co to nie udaje mi się.
ODPOWIEDZ

Wróć do „iOS”