Yunshan i ESP-01 dla zielonego.

dankanx
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 26, 2018 12:37 pm

Witam kolegów, proszę o pomoc. Potrzebuje oprogramowanie i instrukcje do Yunshan i ESP-01 z opcja NO. Oprogramowanie próbowałem pobrać z githuba ale... nie udało mi się.
PS. Dla czego w Yunshan są 2 komplety wyjść(com, no,nc) a jeden przekaźnik? to działa na 2 kanały?
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1772
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

To jest jedno wyjście. Jak przekaźnik jest załączony to masz przejście pomiędzy COM i NO, a gdy jest wyłączony to masz przejście pomiędzy COM i NC.

W praktyce można sterować dwoma urządzeniami, ale na zasadzie albo jedno włączone, albo drugie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 830
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

dankanx pisze: ndz maja 20, 2018 5:06 pm Witam kolegów, proszę o pomoc. Potrzebuje oprogramowanie i instrukcje do Yunshan i ESP-01 z opcja NO. Oprogramowanie próbowałem pobrać z githuba ale... nie udało mi się.
PS. Dla czego w Yunshan są 2 komplety wyjść(com, no,nc) a jeden przekaźnik? to działa na 2 kanały?
Skontaktuj się z @Zybi w sprawie softu do tego modułu. Możesz też wgrać InCan-Easy autorstwa @Espablo i wtedy na stronie konfiguracyjnej modułu musisz ustawić: Relay 1 - GPIO4, Button 1 - GPIO5, Config - GPIO0.
Yunshan jest jednokanałowy, więc przy sofcie od @Espablo musisz wyłączyć sobie drugi kanał w cloudzie.
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Witam.
Chcę do Yunshan dołożyć czujnik otwarcia bramy na sofcie @Espablo. Relay ustawiłem na GPIO4 a Sensor na GPIO5. Otwiera i zamyka, ale jakoś nie mogę zmusić Supli, żeby pokazywała mi stan bramy. Kontaktron mam podłączyć do w listwy zaciskowej do GPIO5 (środkowy zacisk) i 5V, czy GPIO5 i masa? Próbowałem już różnych sposobów, ale nie działa. Chcę jeszcze podłączyć termometr DS18B20 pod TX. Zadziała na tym sofcie?
rodis
Posty: 32
Rejestracja: wt lis 07, 2017 10:48 pm

Mam zainstalowane 2 Yunshany, z softem@Zybi. Do obu są podpięte kontaktrony. Yunshany sterują alternatywnie bramami Nice Robus.
Odkąd je zainstalowałem - jakiś miesiąc temu spisują się znakomicie.
Podłączenie dokładnie z wątkiem opisanym tu: Yunshan wi-fi relay jako Gate module - wielki powrót.
Nie jestem ani elektrykiem, ani elektronikiem, a poradziłem sobie (choć pewną wiedzę w zakresie elektroniki posiadam, ale pochodzi ona ze świata IT, więc nieco inne korzenie).
Tak więc polecam ci kontakt na priv do @Zybi
blawik3
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 03, 2018 10:10 am

Dostałem od Zybi wiadomość że nie kompiluje już softów więc postanowiłem wgrać do Yunshan soft inCan-Easy i sam sobie ustawić. znalazłem konfigurację jak poniżej ale nie wiem jak ustawić krańcówkę wskazującą otwarcie bramy. Proszę o pomoc.

Relay 1 - GPIO4
Button 1 - GPIO5
Config - GPIO0
Relay2 wyłącz sobie w chmurze
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Lucas pisze: pn maja 21, 2018 5:10 am Możesz też wgrać InCan-Easy autorstwa @Espablo i wtedy na stronie konfiguracyjnej modułu musisz ustawić: Relay 1 - GPIO4, Button 1 - GPIO5, Config - GPIO0.
Yunshan jest jednokanałowy, więc przy sofcie od @Espablo musisz wyłączyć sobie drugi kanał w cloudzie.
Na pewno Button, a nie Sensor?
Nie znam wprawdzie tego softu, ale jakiś standard nazewnictwa funkcji mamy, a tu chyba chodzi o czujnik otwarcia, nie przycisk
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
adriansend
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 23, 2018 10:17 pm

Mógłby mi ktoś podesłać na maila soft do sterowania brama od Zybi?
Link z github nie dziala.
Dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

A wiesz, że @Zybi robil kompilacje na różne moduły? Nie napisałeś do jakiego modułu to potrzebujesz ale tu jest kilka
https://github.com/Espablo/ESP8266/tree/master/Zybi
Ja polecam viewtopic.php?f=11&t=3843
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
adriansend
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 23, 2018 10:17 pm

Bardzo Ci dziękuję Kolego.
Szczerze, to jestem świeży w temacie. Dopiero czytam o możliwościach supli. Poki co to wszystko dla mnie czarna magia. Nie wiem jakim cudem Wy to ogarniacie.
Wczoraj zamówiłem swoje pierwsze yunshan z aliexpress .
Chce zrobić sobie sterowanie podłogowka, piecem, i kaloryferami. Może mógłbyś kolego naswietlic mniej więcej temat, czego będę potrzebował? Myślałem o raspberry i domoticzu.
Yunshan będzie sterowal brama. No chyba, że polegne z programowaniem, to będę zmuszony kupić gotowce. Na temat "inteligentnych" domów wpadłem przez przypadek zaglądając do kanału szmal.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”