Sonoff monitorowanie wejscia

Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Moze ktos zrobis zrzut ekranu z aplikacji żebym mogl zobaczyc jak to fizycznie wyglada na ekranie telefonu?
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

Tak
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

Nie da się wstawić zrzutów , brak miejsca na dysku, ale wygląda to tak że zmienia się ikona przy bramie otwartej są tylko dwie sztachetki bramy wjazdowej , przy zamkniętej cały samochód zasłaniają sztachety :)
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

pzygmunt pisze: pn wrz 04, 2017 6:31 pm Kontrakton NO.
Status zamkniętej bramy uzyskujesz po zwarciu wejścia czyli montujesz go tak aby przy zamkniętej bramie obwód był zamknięty, a przy otwarciu aby kontrakton wracał do swojego normalnego stanu czyli otwartego (obwód otwarty)
Z tym nazewnictwem kontaktronów to różnie bywa.
Fachowcy od montażu bramy u mnie tłumaczyli, że typ kontaktronu określamy, gdy oba elementy są przy sobie, czyli magnez przy czujniku. Wtedy gdy obwód jest zamknięty to jest to typ NC. Ponadto mówili, że takie właśnie NC są w głównej mierze stosowane, a typ NO jest rzadko stosowany, bo jest dużo droższy od NC. Tak więc przy zakupie należy to uściślić (co kto ma na myśli mówiąc NC lub NO), ale w samej Supli działanie jest takie jak Przemek opisał.
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

No i bajka o to mi chodziło.A da rade aby stworzyc harmonogram, za gdy czujnik bedzie otwarty przez np. 5 minut to sonoff zamknie brame?
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Gucio2607. pisze: wt wrz 05, 2017 12:04 pm No i bajka o to mi chodziło.A da rade aby stworzyc harmonogram, za gdy czujnik bedzie otwarty przez np. 5 minut to sonoff zamknie brame?
Takiego jeszcze nie ma choć już o takiej funkcji myśleliśmy. Jest po prostu funkcja zamknięcia bramy w harmonogramach.
Postaramy się dodać coś takiego do właściwości kanału.

https://github.com/SUPLA/supla-cloud/issues/128
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”