[PORADNIK] ESP8266 nie działa - gdy kończą się pomysły

tcp
Posty: 245
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

Zmyliło mnie w instrukcji - mam windowsa więc ustawiamy port com a nie usb bo to w linuxie.
tcp
Posty: 245
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

Sonoff Basic po podpięciu po Putty mam zielony kwadracik. Konfiguracja putty i nazwa Sonoff na płytce jest taka:

Obrazek

Zmieniałem Rx i TX pinami jednak przy połączeniu z z putty nadal zielony kwadracik. Soft udało mi się wgrać jednak sieci nie widać i sonoff nic nie mruga.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zła prędkość
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Ręce opadają. Napisane, pokazane i nadal te same błędy. Brak słów.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
tcp
Posty: 245
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

Pokazane było dla usb dlatego nie zmieniałem .... spróbuje z taką jak jest na zdjęciu w pierwszym poście.

A możecie mi powiedzieć jaka prędkość powinna być ustawiona dla windowsa i portu COM - próbuję róże ale nadal zielony kwadracik w oknie konsoli. Proponuję od razu napisać to w pierwszym poście w przypadku windowsa.
Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

tcp pisze: czw sty 10, 2019 6:53 am Pokazane było dla usb dlatego nie zmieniałem .... spróbuje z taką jak jest na zdjęciu w pierwszym poście.

A możecie mi powiedzieć jaka prędkość powinna być ustawiona dla windowsa i portu COM - próbuję róże ale nadal zielony kwadracik w oknie konsoli. Proponuję od razu napisać to w pierwszym poście w przypadku windowsa.
Przecież masz podaną prędkość w pierwszym poście i nie jest ona zależna od systemu operacyjnego.
tcp
Posty: 245
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

Yepestis pisze: czw sty 10, 2019 2:19 pm
tcp pisze: czw sty 10, 2019 6:53 am Pokazane było dla usb dlatego nie zmieniałem .... spróbuje z taką jak jest na zdjęciu w pierwszym poście.

A możecie mi powiedzieć jaka prędkość powinna być ustawiona dla windowsa i portu COM - próbuję róże ale nadal zielony kwadracik w oknie konsoli. Proponuję od razu napisać to w pierwszym poście w przypadku windowsa.
Przecież masz podaną prędkość w pierwszym poście i nie jest ona zależna od systemu operacyjnego.
Udało mi się wgrać soft i dodać urządzenie i nawet coś tam działa :) Ale z Putty się nie komunikuje i nadal zielony kwadracik. Chyba muszę jakiś czeski błąd popełniać.
johnlemon
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 22, 2019 4:35 pm

Witajcie,
walczę od kilku godzin z wgraniem softu do incan z bin'a i niestety bez skutku. Pacjent to ESP-12E. Układ komunikuje się z putty, wgrywa soft prawidłowo z mojego źródła przez PIO w VisualCode ale za cholerę nie chce przyjąć binów incana przez ESPToola, czy NodeMCUFlashera. Po wgraniu dostaję w putty tylko:

Kod: Zaznacz cały

ets Jan  8 2013,rst cause:2, boot mode:(3,7)
ets_main.c
i nic więcej. Oba flashery na koniec zgłaszają "successful". Co robię źle? :(
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
johnlemon
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 22, 2019 4:35 pm

Czytałem... Próbowałem już każdą opcję (QIO, QOUT, DIO, DOUT), moduł ma 32MBit Flash, SPI na 40MHz, kwarc na 26MHz, zgłasza się:

Kod: Zaznacz cały

flash vendor:
68h : N/A
flash devID:
4016h
QUAD;32Mbit
crystal:
26 Mhz
Najlepsze, że NodeMCU wgrywa się prawidłowo. Nie mam pomysłów już...
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”