SUPLA (Docker) - zarządzanie własną instancją

User avatar
lesny8
Posts: 667
Joined: Mon Dec 11, 2017 9:43 pm

Mon Apr 08, 2019 12:39 pm

kudzu wrote:
Mon Apr 08, 2019 6:44 am
Ale to dotyczy trybu standalone
Tak, myślałem, że o taki tryb Ci chodzi. Nigdzie nie napisałeś, że masz uruchomione usługi w trybie proxy, a piszac o Apachu nie było to dla mnie jednoznaczne, bo to przecież serwer www tak jak Nginx.
kudzu wrote:
Mon Apr 08, 2019 6:44 am
Mój OPi nie jest podłączony bezpośrednio do WANu, a przez router. Port 80 i 443 WANu jest przekierowany na 80 i 443 IP w LANie mojego OPi. Apache zajmuje się obsługą subdomen. Jeśli zmienię domyślne porty Supli na inne niż 80 i 443, to będę musiał takich używać do łączenia z serwerem, ale wtedy stracę SSL. Muszę to zrobić przez Apache’a, ale jak?
Jak chcesz to zainstalować bezpośrednio w systemie obsługującym OPi i istniejące usługi zostawić tak jak są, to musisz zainstalować Supla-Cloud i Supla-Server ze źródeł, a nie przez dockera. Będziesz musiał się z tym trochę pobawić, zadbać o wszystkie potrzebne pakiety do prawidłowego działania suplowych usług.
Możesz też przez dockera gdzie o te wszystkie zależności zadbali już twórcy Supli, ale istniejące usługi webowe musiałbyś zdockeryzować, żeby działały w symbiozie na tych samych portach i przenieść je za uruchomione proxy. Zobacz jak wygląda to na przykładzie RPi. Tutaj to opisywałem.
kudzu
Posts: 9
Joined: Fri Oct 05, 2018 9:13 am

Mon Apr 08, 2019 7:41 pm

Fajnie, że się w końcu zrozumieliśmy. Trudno amatorowi ocenić, które informacje są ważne. Byłem przekonany, że
Na tej samej maszynie mam Apacha, MySQLa i jeszcze parę innych. Porty 80 i 443 mam zajęte przez Apacha.

Potrzebuję skonfigurować Supla Cloud tak, by móc w Apachu przypisać subdomenę.
wyczerpuje opis.

Dzięki Tobie wiem już o wiele więcej.

To jest właśnie bolączka projektu Supla - dokumentacja. Wielu fantastycznych ludzi poświęca swój czas na doskonalenie projektu od strony technicznej; na forum prowadzone są dyskusje na wysokim poziome merytorycznym. Ale znaleźć samemu informację nie wiedząc, czego dokładnie szukać, to tutaj trudna sztuka. Kliknięcie pomocy w Supla Cloud odsyła do forum. A na forum... Gdyby chociaż najważniejsze tematy były poprzypinane i na bierząco aktualizowane.
Ale projekt zacny.
Post Reply