[tutorial] Serwer Supla na Raspberry Pi Zero W

Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Pierwszy star ma prawo być powolny (migracje bazy danych, budowanie cache). Ale kolejne nie powinny przekraczać 1 minuty ;-)
THEND
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 17, 2018 12:46 pm

fracz pisze: śr paź 17, 2018 5:05 pm Pierwszy star ma prawo być powolny (migracje bazy danych, budowanie cache). Ale kolejne nie powinny przekraczać 1 minuty ;-)
Dziękuję za informację - działa. Musiałem tylko cierpliwie poczekać ;)
Filo301
Posty: 41
Rejestracja: pt paź 05, 2018 5:50 pm
Lokalizacja: Olkusz

Mam problem, wysypuje się na kroku 3/12. Wcześnej podczas instalacji nie pojawiły się żadne błędy

Kod: Zaznacz cały

pi@pi0supla:~/supla-docker $ ./supla.sh start                                ARM architecture detected. Adjusting configuration.                          Starting SUPLA containers
Building supla-cloud
Step 1/12 : FROM php:7.0.26-apache
 ---> ef895db15cfe
Step 2/12 : WORKDIR /var/www
 ---> Using cache
 ---> 37839cbde9d6
Step 3/12 : RUN apt-get update     && apt-get install -y --no-install-recommends       libicu-dev       libpq-dev       ca-certificates       ssl-cert       libcurl4-gnutls-dev       git       unzip       mysql-client       wget       supervisor       cron     && update-ca-certificates     && docker-php-ext-install       pdo_mysql       mbstring       opcache       intl       curl       zip       gd     && apt-get autoremove     && rm -r /var/lib/apt/lists/*     && mkdir -p /var/log/supervisor
 ---> Running in 3c667398150b
ERROR: Service 'supla-cloud' failed to build: The command '/bin/sh -c apt-get update     && apt-get install -y --no-install-recommends       libicu-dev       libpq-dev       ca-certificates       ssl-cert       libcurl4-gnutls-dev       git       unzip       mysql-client       wget       supervisor       cron     && update-ca-certificates     && docker-php-ext-install       pdo_mysql       mbstring       opcache       intl       curl       zip       gd     && apt-get autoremove     && rm -r /var/lib/apt/lists/*     && mkdir -p /var/log/supervisor' returned a non-zero code: 139
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

O, czyli mamy jakiś grubszy problem... Ktoś z tym błędem musi spróbować to co opisałem tu: viewtopic.php?p=27374#p27374

Jaka wersja dokera i docker-compose? I wynik uname -a
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Filo301 pisze: pn paź 22, 2018 3:56 am Mam problem, wysypuje się na kroku 3/12. Wcześnej podczas instalacji nie pojawiły się żadne błędy

Kod: Zaznacz cały

pi@pi0supla:~/supla-docker $ ./supla.sh start                                ARM architecture detected. Adjusting configuration.                          Starting SUPLA containers
Building supla-cloud
Step 1/12 : FROM php:7.0.26-apache
 ---> ef895db15cfe
Step 2/12 : WORKDIR /var/www
 ---> Using cache
 ---> 37839cbde9d6
Step 3/12 : RUN apt-get update     && apt-get install -y --no-install-recommends       libicu-dev       libpq-dev       ca-certificates       ssl-cert       libcurl4-gnutls-dev       git       unzip       mysql-client       wget       supervisor       cron     && update-ca-certificates     && docker-php-ext-install       pdo_mysql       mbstring       opcache       intl       curl       zip       gd     && apt-get autoremove     && rm -r /var/lib/apt/lists/*     && mkdir -p /var/log/supervisor
 ---> Running in 3c667398150b
ERROR: Service 'supla-cloud' failed to build: The command '/bin/sh -c apt-get update     && apt-get install -y --no-install-recommends       libicu-dev       libpq-dev       ca-certificates       ssl-cert       libcurl4-gnutls-dev       git       unzip       mysql-client       wget       supervisor       cron     && update-ca-certificates     && docker-php-ext-install       pdo_mysql       mbstring       opcache       intl       curl       zip       gd     && apt-get autoremove     && rm -r /var/lib/apt/lists/*     && mkdir -p /var/log/supervisor' returned a non-zero code: 139
Dlaczego budujesz SUPLĘ z brancha src a nie master? Z mastera powinno ruszyć.

Ze źródeł nie ruszy na PI Zero, bo ma jakiś problem: viewtopic.php?p=27403#p27403
Awatar użytkownika
Piotr61
Posty: 61
Rejestracja: pt wrz 15, 2017 12:59 pm

fracz pisze: śr paź 17, 2018 5:05 pm Pierwszy star ma prawo być powolny (migracje bazy danych, budowanie cache). Ale kolejne nie powinny przekraczać 1 minuty ;-)
Szukając przyczyny tag długiego startu serwera, doszedłem do tego, że wszystkiemu jest winien długi rozruch dockera.
A skąd to wiem :?: Po starcie maliny , jak tylko mogę się zalogować, uruchamiam polecenia z fotki poniżej i efekt jak widać :evil:
Myślę, że fotka wyjaśni o co mi chodzi.
I teraz pytanie: Co może być przyczyną tego, że docker przez ponad 5 minut, jest głuchy jak pień :P :?:

Piotr
docker-start.jpg
docker-start.jpg (14.66 KiB) Przejrzano 6449 razy
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Filo301
Posty: 41
Rejestracja: pt paź 05, 2018 5:50 pm
Lokalizacja: Olkusz

fracz pisze: pn paź 22, 2018 5:16 pm Z mastera powinno ruszyć.
Dziękuję! Z mastera poszło od strzała choć na pi zero z ethernetem na spi web jest trochę mulasty. Robiłem z src bo tak jest napisane w tutorialu.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Rzeczywiście, zostało to w tutorialu. Dograliśmy to później. Poprawiłem.
Awatar użytkownika
milion81
Posty: 194
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:34 am

witam, co może być przyczyną błędu jak w załączniku?
Pierwszy raz jak robiłem około miesiąc temu nie było żadnych problemów.
Dzisiaj już dwa razy format karty, system postawiony od nowa i dalej ten sam błąd...
Załączniki
Szkic.png
Szkic.png (498.68 KiB) Przejrzano 6026 razy
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Jeśli

sudo service docker status

mówi że jest i działa, to musisz dodać użytkownika pi do grupy docker, wylogować się i zalogować się jeszcze raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”