SUPLA - Architektura

Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

SUPLA Architecture (1).png
SUPLA Architecture (1).png (79.84 KiB) Przejrzano 17256 razy
SUPLA Cloud - aplikacja pozwalająca na rejestrację i zarządzanie swoim kontem i konfiguracją. Dostarcza REST API z którego korzysta aplikacja webowa (tą do której można zalogować się na cloud.supla.org) i inne rozwiązania integrujące się z Supla. Komunikacja za pomocą protokołu HTTP. Technologia wykonania: Symfony (PHP) + aplikacja webowa Vue.js (ES, HTML, Sass).

SUPLA Server - odpowiada za komunikację smartfonów i urządzeń wykonawczych na niskim poziomie (własny protokół komunikacji po TCP na portach 2015 i 2016). Korzysta z konfiguracji zachowanej w bazie danych przez Cloud. Rejestruje nowe urządzenia i kanały i pamięta ich stan. Udostępnia potrzebne informacje o stanie do Clouda przez własny protokół komunikacji na wewnętrznym sockecie. Technologia wykonania: C++.
Ostatnio zmieniony czw kwie 12, 2018 8:48 am przez fracz, łącznie zmieniany 4 razy.
magx2
Posty: 352
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Czym się różni Supla server od supla cloud?
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Dodałem opis pod diagramem.
Ostatnio zmieniony czw kwie 12, 2018 6:44 am przez fracz, łącznie zmieniany 2 razy.
magx2
Posty: 352
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Dzięki.

Edit: jeszcze jedno pytanie. Ze schematu wynika że baza danych jest współdzielona. Mam rację?
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Dokładnie tak.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18331
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Brakuje jeszcze [SUPLA Server] <--- unix socket ---> [SUPLA Scheduler] < --- TCP ---> [MySQL]
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Dodałem.

W przyszłości dojdzie jeszcze web socket WWW <-> SUPLA Server oraz połączenie Smartfony <-> SUPLA Cloud.
Grin78
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 05, 2019 1:38 pm

Witam,

Co to urządzenia wykonawcze?
To sterowniki n.p. Zamel ROW-01, ROW-02 etc, albo sterowniki oparte o arduino/raspberryPi ?

Drugie pytanie - czy można n.p. zainstalować wszystko na jednym mikrokomputerze arduino/raspberryPi - mi chodzi na linuxie zainstalować wszystko dla sterowania (zmiana konfiguracji) sterownikami: czyli SUPLA Cloud, SUPLA Server, MySQL, Supla Scheduler.
Jeśli tak to czy to wszystko co trzeba?

P.S. jestem początkującym w tym więc potrzebuję od początku podstaw.

Z góry dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

2x tak.

Kompletna instrukcja instalacji jest tutaj: https://github.com/SUPLA/supla-docker
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”