[PORADNIK] Arduino IDE

wrobel111
Posty: 62
Rejestracja: wt cze 05, 2018 6:13 pm

Walko z kodem ciąg dalszy. Generalnie wszystko idzie dobrze lecz mam problem z zegarem RTC. Tworzenie obiektu mam w jednym pliku a wykorzystuję go także w pliku głównym. Kompilator sobie coś nie może z tym poradzić i wywala błędy. Oczywiście na początki pliku głównego mam includowane wszystkie pliki .h
Z wyświetlaczem LCD też mam ten sam problem.
problem z rtc i lcd.jpg
problem z rtc i lcd.jpg (209.01 KiB) Przejrzano 4776 razy
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (196.26 KiB) Przejrzano 4776 razy
vajera
Posty: 387
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

Mam jedno pytanie w temacie SuplaDevice i obsługi rolet (@pzygmunt - tak, wiem, pamiętam- do gruntownej przebudowy :D):
do markizy ogrodowej zakupiłem przycisk żaluzjowy zewnętrzny IP54 - okazuje się, że pomimo, że żaluzjowy to istnieje możliwość wciśnięcie obu przycisków (góra i dół) jednocześnie :o
Przeanalizowałem kod SuplaDevice, a w szczególności procedurę rs_cvr_processing - wygląda na to, że software nie pozwala na włączenie obu przekaźników na raz (I spaleniu silnika markizy), ale wolałbym się upewnić, że tak jest na 100%?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Na 100% zapobiega kod do ESP ale ten do Arduino raczej tez
mlosowski
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 27, 2019 7:33 pm

Dzień dobry. Czy ktoś ma pomysł jak umieścić kod z h801 (sterownik RGBW i Dimmery), w szablonie SuplaNodeMCU z przykładów początku tematu? Kilka dni na to już straciłem i nie widzę światełka w tunelu, może też dlatego, że nie programuję, a wszystkie modyfikacje metodą prób i błędów... SuplaNodeMCU ładuje się i ładnie działa, ale potrzebuję rozwiązania z h801 - sterowanie oświetleniem https://github.com/SUPLA/supla-espressi ... ard/h801.c . Za jakiekolwiek wskazówki wielkie dzięki!!
Ryrzy
Posty: 148
Rejestracja: wt lis 07, 2017 10:40 am

Panowie proszę o podpowiedz, czy coś się zmienilo w ostatnim czasie w bibliotece supli a przyklady nie zostały zaktualizowane?
próbuję skompilować przykłady (np dimmer) na czysto i cały czas są błędy (biblioteka modyfikowana od Krycha88 bądz też czysta z gita supli robią to samo),

Kod: Zaznacz cały

Arduino:1.8.10 (Windows 7), Płytka:"Generic ESP8266 Module, 80 MHz, Flash, Disabled, All SSL ciphers (most compatible), nodemcu, 26 MHz, 80MHz, DOUT (compatible), 1M (no SPIFFS), 2, nonos-sdk 2.2.1 (legacy), v2 Lower Memory, Disabled, None, Only Sketch, 115200"

UWAGA: biblioteka SuplaDevice działa na architekturze(/architekturach) avr i może nie być kompatybilna z obecną płytką która działa na architekturze(/architekturach) esp8266.
In file included from C:\Users\xxx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice/SuplaDevice.h:310:0,

                 from C:\Users\xxx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice\examples\SuplaEthernetShield_RGBW\SuplaEthernetShield_RGBW.ino:19:

C:\Users\xxx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice/supla_main_helper._cpp_: In function 'SuplaDeviceCallbacks supla_arduino_get_callbacks()':

C:\Users\xxx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice/supla_main_helper._cpp_:77:21: error: invalid conversion from 'long int (*)(void*, int)' to '_cb_arduino_rw {aka int (*)(void*, int)}' [-fpermissive]

         cb.tcp_read = &supla_arduino_tcp_read;

                     ^

C:\Users\xxx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice/supla_main_helper._cpp_:81:24: error: invalid conversion from 'bool (*)(const char*, long int)' to '_cb_arduino_connect {aka bool (*)(const char*, int)}' [-fpermissive]

         cb.svr_connect = &supla_arduino_svr_connect;

                        ^

Znaleziono wiele bibliotek w "SPI.h"
Wykorzystane: C:\Users\xxx\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.5.2\libraries\SPI
Znaleziono wiele bibliotek w "Ethernet.h"
Wykorzystane: C:\Users\xxx\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.5.2\libraries\Ethernet
Niewykorzystane: C:\Program
Znaleziono wiele bibliotek w "SuplaDevice.h"
Wykorzystane: C:\Users\xxx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice
exit status 1
Błąd kompilacji dla płytki Generic ESP8266 Module.

Ten raport powinien zawierać więcej informacji jeśli w 
File -> Preferencje zostanie włączona opcja "Pokaż
szczegółowe informacje podczas kompilacji"
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ryrzy pisze: pt paź 18, 2019 3:22 pm Panowie proszę o podpowiedz, czy coś się zmienilo w ostatnim czasie w bibliotece supli a przyklady nie zostały zaktualizowane?
próbuję skompilować przykłady (np dimmer) na czysto i cały czas są błędy (biblioteka modyfikowana od Krycha88 bądz też czysta z gita supli robią to samo),
Próbujesz kompilować kod napisany pod płytkę Arduino Mega na płytkę ESP8266.
Na ESP8266 jest przykład o nazwie "SuplaNodeMCU".
Sprawdziłem u siebie i miałem te same błędy. Natomaist przykład "SuplaNodeMCU" się ładnie skompilował.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Ryrzy
Posty: 148
Rejestracja: wt lis 07, 2017 10:40 am

fakt... nie bylo pytania :) no to jakos musze uruchomic dimmera pod esp bo w przykladzie nodemcu nie ma go
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Skopiuj z przykladu na arduino i zamien gpio. Bedzie dzialac.
Ryrzy
Posty: 148
Rejestracja: wt lis 07, 2017 10:40 am

cino111 pisze: sob paź 19, 2019 9:01 am Skopiuj z przykladu na arduino i zamien gpio. Bedzie dzialac.
ok juz wszystko wiem, dziala, dziala i jeszcze raz dziala! dziekuje za pomoc ;)
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Witam,

W jaki sposób można "podpiąć" miganie diody w zależności od statusu rejestracji i który kawałek kodu odpowiada za wysyłanie tej informacji na serial? Chciałbym utworzyć własne sekwencje.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”