[tutorial] Raspberry Pi – Docker, Proxy, Let’s Encrypt, SUPLA, SUPLA-Scripts...

vicam

Tue Mar 12, 2019 2:37 pm

lesny8 wrote:
Tue Mar 12, 2019 10:26 am
vicam wrote:
Tue Mar 12, 2019 9:42 am
Hej
Jak do tej pory udało mi się wszystko uruchomić ale podczas testów pojawił się mały problem w momencie zaniku internetu.
Mam router MikroTik i on odpowiada za dostęp do internetu (jest to okno na świat). Kiedy mam dostęp do internetu wszystko działa idealnie po WAN i LAN. W momencie kiedy znika internet tracę dostęp po WAN (co jest logiczne) oraz po LAN (pewnie dlatego ze nie mam dostępu do DNS-a który zamienił by nazwę domeny na moje ip.). Moje pytanie jest następujące czy jest możliwa taka konfiguracja MT ze kiedy niema internetu to i tak będę w stanie połączyć się z Supla zainstalowaną na RPI w mojej sieci po domenie np. supla.mojadomena.pl
Podałem Ci już rozwiązanie, które działa. Nie wiem co na te chwilę masz w firewallu, więc przeklejka wprost Ci nie zadziała.
Rozwiązaniem jest forward 4 portów, maskarada NATu i dwa wpisy Hairpin NAT. Dodam, że kolejność reguł jest ważna.
Hej
Sprawdziłem twoją metodę i działa do momentu kiedy mamy dostęp do internetu:(
lesny8

Tue Mar 12, 2019 3:39 pm

U mnie nie ma tego problemu, ale może dlatego, że struktura mojej sieci jest dużo bardziej skomplikowana ;)
Dodaj w takim razie jeszcze taki wpis do mietka. Oczywiście nazwę domeny i adres podmień na swoje.

Code: Select all

ip dns set allow-remote-requests=yes
ip dns static add name="supla.mojadomena.pl" address=1.1.1.1
Edit
Uściślając, adres IP wpisz zewnętrzny, ten który masz w publicznym DNS dla 'supla.mojadomena.pl'
vicam

Tue Mar 12, 2019 4:17 pm

lesny8 wrote:
Tue Mar 12, 2019 3:39 pm
U mnie nie ma tego problemu, ale może dlatego, że struktura mojej sieci jest dużo bardziej skomplikowana ;)
Dodaj w takim razie jeszcze taki wpis do mietka. Oczywiście nazwę domeny i adres podmień na swoje.

Code: Select all

ip dns set allow-remote-requests=yes
ip dns static add name="supla.mojadomena.pl" address=1.1.1.1
Edit
Uściślając, adres IP wpisz zewnętrzny, ten który masz w publicznym DNS dla 'supla.mojadomena.pl'
Dziękuje teraz wszystko działa nawet jak nie ma internetu
Post Reply