[tutorial] Raspberry Pi – Docker, Proxy, Let’s Encrypt, SUPLA, SUPLA-Scripts...

Woden
Posty: 40
Rejestracja: sob mar 10, 2018 9:17 am

Jeżeli problem był poruszany, to przepraszam.
Jest jakieś rozwiązanie na problem, który widzę w logach

Kod: Zaznacz cały

docker logs --since=20m nginx-letsencrypt
?

Kod: Zaznacz cały

2019/11/10 20:08:16 Contents of /app/letsencrypt_service_data did not change. Skipping notification '/app/signal_le_service'
ACME server returned an error: urn:acme:error:unauthorized :: The client lacks sufficient authorization :: Account creation on ACMEv1 is disabled. Please upgrade your ACME client to a version that supports ACMEv2 / RFC 8555. See https://community.letsencrypt.org/t/end-of-life-plan-for-acmev1/88430 for details.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Przejdź do katalogu i zaktualizuj instancję swojego proxy

Kod: Zaznacz cały

cd ~/docker-compose-letsencrypt-nginx-proxy-companion
./start.sh
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ipro
Posty: 23
Rejestracja: ndz wrz 01, 2019 3:52 am
Lokalizacja: Jarosławiec

U mnie podobnie (świeża instalacja, dziś konfigurowana).

Wygląda na to, że po stronie API wyłączyli od listopada rejestrację nowych użytkowników przy pomocy ACME v1.

Problem zdaje się być rozwiązany w bazowym repozytorium "JrCs/docker-letsencrypt-nginx-proxy-companion" (https://github.com/JrCs/docker-letsencr ... -542690854), ale stosowany przez nas fork "wouterds/rpi-docker-compose-letsencrypt-nginx-proxy-companion" skompilowany pod malinę został gdzieś z tyłu.
Woden
Posty: 40
Rejestracja: sob mar 10, 2018 9:17 am

lesny8 pisze: ndz lis 10, 2019 9:04 pm Przejdź do katalogu i zaktualizuj instancję swojego proxy

Kod: Zaznacz cały

cd ~/docker-compose-letsencrypt-nginx-proxy-companion
./start.sh
Dzięki za szybką odpowiedź. Niestety aktualizacja nie rozwiązuje problemu.
Problem jest chyba nieco poważniejszy. Dokładniej opisał go @ipro.
Ostatnio zmieniony ndz lis 10, 2019 10:35 pm przez Woden, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Wiem, wiem. Też o tym czytałem... muszę coś przetestować... może coś na to poradzimy...
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Panowie... podmieńcie w pliku docker-compose.yml i również w pliku docker-compose-multiple-networks.yml jak ktoś korzysta z wielu sieci, obraz z którego powstaje ostatni kontener, na ten zbudowany i wypchnięty na dockerhub przeze mnie.

Kod: Zaznacz cały

...
...
  nginx-letsencrypt:
    image: lesny8/rpi-docker-letsencrypt-nginx-proxy-companion
...
...
a po tej zmianie ponownie wystartujcie skrypt dla proxy

Kod: Zaznacz cały

./start.sh
U mnie już działa ;)

Kod: Zaznacz cały

CONTAINER ID        IMAGE                                                 COMMAND                  CREATED             STATUS              PORTS                                      NAMES
4b29e76b4bde        lesny8/rpi-docker-letsencrypt-nginx-proxy-companion   "/bin/bash /app/entr…"   About an hour ago   Up About an hour                                               nginx-letsencrypt
8c4592f89f52        nginx                                                 "nginx -g 'daemon of…"   4 hours ago         Up About an hour    0.0.0.0:80->80/tcp, 0.0.0.0:443->443/tcp   nginx-web
c93b09851d42        wouterds/rpi-docker-gen                               "/usr/local/bin/dock…"   4 months ago        Up About an hour                                               nginx-gen
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ipro
Posty: 23
Rejestracja: ndz wrz 01, 2019 3:52 am
Lokalizacja: Jarosławiec

Poszło bez problemów - dzięki za szybką interwencję! :)
PioKar
Posty: 411
Rejestracja: czw maja 03, 2018 5:56 am

Cześć.
To chyba będzie dobre miejsce by podziękować wszystkim którzy pomagają innym.
Dwa miesiące temu znajomy zlitował się i postawił mi suplę i skrypty na malinie.
Ale poczytałem fora i wymyśliło mi się by malina miała dysk ssd a swap-a na usb.
No i dwa miesiące czytałem i modziłem.
Od wczoraj ruszyło wszystko działa i certyfikat jest zielony:)
Wielkie dzięki za ściągawki.
ps:tylko tak zasygnalizuję. straszne schody miałem z zainstalowaniem
docker -v && docker-compose -v
Poszło dopiero
pip uninstall docker
apt install python-docker
Woden
Posty: 40
Rejestracja: sob mar 10, 2018 9:17 am

Dzięki @lesny8. Teraz wszystko śmiga jak trzeba.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

W związku z ostatnimi problemami zmodyfikowałem minimalnie tutorial, tak aby bez potrzeby nie grzebać w plikach*.yml i sprawniej postawić proxy.
Tymczasem dla tych, którzy już mają własną instancję na malinach i chcą być up-to-date, i nie chcą wysadzić wszystkiego w powietrze ;) mam taki pakiet poleceń do wykonania

Kod: Zaznacz cały

cd ~/docker-compose-letsencrypt-nginx-proxy-companion
git remote remove origin
git reset --hard
git remote add origin https://github.com/lesny8/docker-compose-letsencrypt-nginx-proxy-companion.git
git fetch
git branch --set-upstream-to=origin/master master
git merge 
./start.sh
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”