Jak wgrać firmware do sonoff

Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Gucio2607. pisze: pt paź 13, 2017 8:58 am U mnie nie laczyly sie z wifi
Przeczytałeś to co jest w tym linku wcześniej ode mnie? Zadając pytanie pokaż PROSZĘ :roll: to co wyskakuje w terminalu.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Wgrane przez download tool i juz smiga az miło
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Zari pisze: pt paź 13, 2017 8:31 am Już kilka razy widziałem komentarze żeby nie flaszować NodeMCU flasherem, może mi ktoś odpowiedzieć dlaczego?.
Jak do tej pory wgrywałem do sonoffów firmware tym programem i nie miałem prawie żadnych problemów.
Musiałem jedynie czyścić pamięć gdyż czasami miałem problem z czujką temperatury.
Kolega @Gucio2607 miał problem z tym programemi właśnie chyba odpowiedział na Twoje pytanie
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Zari pisze: pt paź 13, 2017 8:31 am Już kilka razy widziałem komentarze żeby nie flaszować NodeMCU flasherem, może mi ktoś odpowiedzieć dlaczego?.
Jak do do sonoffów firmware tym programem i nie miałem prawie żadnych problemów.
PRAWIE stanowi wielką różnicę...
Dlaczego - odpowiem jak kobieta z NPM - BO TAK!!!
...jak nie chcesz mieć problemów.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 641
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

mnie dzisiaj przyszło z chin 5 szt sonoff basic i żadnego nie mogę zaprogramować. Sprawdzałem putty według opisu i nic mi nie pokazuje. Ja programuję download tool to niby jest wszystko oki i żadnych błędów ale dioda na nich nie świeci w trakcie programowania a po zaprogramowaniu nie mogę wejść w tryb konfiguracji. Walczę już z trzecim i to samo a wiem że przyszły sprawne bo jak podałem im tylko napięcie przed programowaniem to dioda powoli mrygała. Zapomniałem jeszcze dodać że jak programuję to widzi mac adresy modułu
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Spróbuj z SPI MODE: DOUT
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Wlasnie nowe sonoffy musza miec ta opcje zaznaczona inaczej nie wstaja
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
Zari
Posty: 42
Rejestracja: ndz wrz 17, 2017 12:30 pm

PRAWIE w moim wypadku dotyczyło zaniku szarych komórek i nie zaznaczenia które pliki mają być wgrane...
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 641
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Gucio2607. pisze: pt paź 13, 2017 4:48 pm Wlasnie nowe sonoffy musza miec ta opcje zaznaczona inaczej nie wstaja
Dokałdanie tak było , już działają :)
augusto
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 2:44 pm

Panowie właśnie wgrałem pierwszy raz suple do sonoffa basic, połączyłem się z 192.168.4.1, zapisałem adresy a sonoff jest nadal w trybie konfiguracji - podają, że przytrzymanie przycisku na 5s powoduje wyjście lecz to nie pomaga - gdzie szukać błędu ?
Last State WIFI - Connecting ...
Pozdrawiam

Dobra, połączył się z wifi i zastartował - post do usunięcia
Ostatnio zmieniony pt gru 15, 2017 9:37 pm przez augusto, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”