Harmonogram - wykonanie bez połaczenia z sewerem

admin_pss
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 25, 2020 8:47 am

Witam Forumowiczów,
jestem nowy na forum i dopiero "wgryzam" się w automatykę Supli.
Zainstalowałem własny serwer na raspberry, podłączyłem do niego przełącznik światła i ustawiłem harmonogram na wyłączenie go o danej godzinie. Dopóki przełącznik był połączony z serwerem harmonogram był wykonywany prawidłowo. Chciałem sprawdzić czy harmonogram wykonuje się bez serwera i wyłączyłem raspberry. Od tego czasu harmonogram nie działa.
Czy jest jakaś możliwość aby harmonogram zapisywał się na przełączniku?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie ma takiej możliwości na chwilę obecną.
admin_pss
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 25, 2020 8:47 am

Dziękuję za szybką odpowiedź.
sasik
Posty: 27
Rejestracja: ndz kwie 18, 2021 7:45 pm

a bedzie kiedykolwiek taka mozliwosc zeby harmonigram dzialal bez dostepu do wifi?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Trudno powiedzieć
sasik
Posty: 27
Rejestracja: ndz kwie 18, 2021 7:45 pm

czyli istnieje taka szansa ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie na dzień dzisiejszy.
vajera
Posty: 387
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

sasik pisze: pt kwie 23, 2021 9:29 pm a bedzie kiedykolwiek taka mozliwosc zeby harmonigram dzialal bez dostepu do wifi?
Można napisać odpowiedni kod, który będzie załączał przekaźnik(-i) o określonych godzinach - dane można "zaszyć na sztywno" w kodzie albo ustawiać np. przez stronę www i zapisywać w pamięci urządzenia tak by były dostępne bez połączenia z siecią.

Wymaga to jednak niezależnego źródła czasu, np. DS3231/2 podłączonego przez I2C, istnieje również ryzyko "nadmiernej autonomii" urządzenia - w sytuacji gdy będzie ono działać offline przez dłuższy czas tracimy zdalną kontrolę nad jego działaniem a to wypacza ideę IoT.
sasik
Posty: 27
Rejestracja: ndz kwie 18, 2021 7:45 pm

tu bardziej chodzi o to ze w przypadku awari neta czyt.wifi gdy zerwie polaczenie azeby harmonogram nadal sie wykonal np w nocy az do ponownego polaczenia z wifi wiec nie mialo by to na celu dzialac non stop bez wifi. ale da sie z tym zyc :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”