Sonof mini jak aktywować zliczanie zużycia energii

Eiten
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 12, 2020 7:42 pm

Podłączyłem Sonof mini z wgranym softem Supla, jednak bez aktywacji opcji zliczania zużycia energii. Czy mogę w jakuś sposób go aktywować bez resetowania i wyciągania z puszki?
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Eiten pisze: czw lis 12, 2020 7:48 pm Podłączyłem Sonof mini z wgranym softem Supla, jednak bez aktywacji opcji zliczania zużycia energii. Czy mogę w jakuś sposób go aktywować bez resetowania i wyciągania z puszki?
Sonoff MINI nie mierzy energii.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Eiten
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 12, 2020 7:42 pm

Oj chyba mierzy:

Układ ma kanał do pomiaru energii dla zadeklarowanej mocy podłączonego odbiornika (np. oświetlenie). Oczywiście miernik mocy i energii jest taki trochę fejkowy to znaczy sam wpisuję jaki odbiornik prądu podłączyłem a on tylko przelicza to sobie odpowiednio mnożąc/ dzieląc przez czas jaki włącznik pozostawał włączony. Ale w przypadku prostej żarówki przybliżony obraz dostane.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Eiten pisze: czw lis 12, 2020 9:08 pm Oj chyba mierzy:

Układ ma kanał do pomiaru energii dla zadeklarowanej mocy podłączonego odbiornika (np. oświetlenie). Oczywiście miernik mocy i energii jest taki trochę fejkowy to znaczy sam wpisuję jaki odbiornik prądu podłączyłem a on tylko przelicza to sobie odpowiednio mnożąc/ dzieląc przez czas jaki włącznik pozostawał włączony. Ale w przypadku prostej żarówki przybliżony obraz dostane.
Oj chyba nie mierzy, tylko liczy ;)

Raczej tego tak po prostu nie aktywujesz. To jest kwestia oprogramowania, które wgrałeś. Ono musiałoby taki udawany pomiar robić.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”