Dlaczego nie mogę otworzyć bramy z Google Home

homer89@o2.pl
Posty: 23
Rejestracja: śr wrz 11, 2019 4:01 pm

Super działa. Dziękuję. Supla wykorzystuje w domu.
b.frasunek@gmail.com
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 28, 2022 9:49 pm

Asystent Google w odpowiedzi na moje komendy potwierdza „Jasne, otwieram urządzenie Brama” lub „Jasne, zamykam urządzenie brama” jednak brama ani się nie otwiera ani się nie zamyka. Można prosić o pomoc w tym przypadku?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

b.frasunek@gmail.com pisze: ndz sty 30, 2022 2:07 pm Asystent Google w odpowiedzi na moje komendy potwierdza „Jasne, otwieram urządzenie Brama” lub „Jasne, zamykam urządzenie brama” jednak brama ani się nie otwiera ani się nie zamyka. Można prosić o pomoc w tym przypadku?
Sprawdź pierwszy post w tym wątku
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
b.frasunek@gmail.com
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 28, 2022 9:49 pm

klew pisze: ndz sty 30, 2022 2:16 pm
b.frasunek@gmail.com pisze: ndz sty 30, 2022 2:07 pm Asystent Google w odpowiedzi na moje komendy potwierdza „Jasne, otwieram urządzenie Brama” lub „Jasne, zamykam urządzenie brama” jednak brama ani się nie otwiera ani się nie zamyka. Można prosić o pomoc w tym przypadku?
Sprawdź pierwszy post w tym wątku

Czujnik otwarcia działa poprawnie.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Z poziomu cloud.supla.org kliknij przycisk "Otwórz" lub "Zamknij" i obserwuj czy brama się otwiera/zamyka.
Nie klikaj przycisku "Otwórz/Zamknij".

Napisz czy masz jeden moduł/kanał do otwierania bramy czy więcej.
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

Cześć,

Podepnę się pod temat.
Obserwuję u siebie dziwną pracę bramy z guglem.
Opis sytuacji:
Mam zainstalowany sterownik SBW-02 w napędzie Hormann Supramatic P. Do tego mam podpięty kontaktron najazdowy, który sygnalizuje zamkniętą bramę. Nie mam sygnalizującego pełne otwarcie. Przez aplikację wszystko działa w 100% poprawnie. Jedyne co to w aplikacji jak mam bramę otwartą (czyli "nie zamkniętą" wg czujnika) to ikonka ciągle przeskakuje otwarta/zamknięta. Jak zamknę to na stałe wyświetla zamkniętą. Podejrzewam, że to przez brak kontaktronu sygnalizującego otwarcie (chętnie usłyszę potwierdzenie :) ). To jest jednak pikuś i wcale mi to nie przeszkadza.

Z guglem nie działa poprawnie bo:
1. Jak powiem zamknij to niby przyjmuje komendę i ją potwierdza, ale nic się nie dzieje. Raz działa a raz nie.
2. Jak wydam komendę otwórz to ją przyjmuje i:
a) otwiera
b) po około 45/60 sekundach zamyka
c) po następnych 120 sekundach otwiera i tak już zostaje.

Następnym razem zadziała poprawnie.

Generalnie nie ma jakiejś powtarzalności...
Any ideas? Czy przyczyną może być brak 2 kontaktronu?

Będę wdzięczny za rozjaśnienie :)

Pzdr
Marcin
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Czy sam supramatic nie ma ustawionego automatycznego zamykania czasem?
Gdzie masz ten kontaktron zainstalowany? Jak otworzysz 5cm to już sygnalizuje ze jest otwarta?
Może masz zainstalowany kontaktron w taki sposób że dopiero jak brama fizycznie otworzy się na "full" wówczas sygnalizuje otwarta (odwrócona logika).
Ostatnio zmieniony śr lut 09, 2022 4:55 pm przez MadOnion78, łącznie zmieniany 1 raz.
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

Przy sterowaniu pilotem sama się nie zamyka więc nie.
Nie rozumiem z tym kontaktronem. Działa prawidłowo, sygnalizuje zamknięcie, jak brama jest całkowicie zamknięta.
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Polecenia wykonywane poza suplą wykonuje nieprawidłowo? Yyyyy.
A masz może przycisk na ścianie?
Ustaw w cloud ilość prób na "1".
Mi to wygląda, że serwer powtarza działanie.
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

Przestawienie na 1 próbę pomogło. Sprawdzałem w różnych konfiguracjach i wydaje się być ok. Przycisku ściennego nie mm. Zastanawiam się nad tym dodatkowym kontaktronem. Ciekawe czy by pomogło
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”