Co to jest "Dolna pozycja" w ustawieniach rolety

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Parametr "Dolna pozycja" został wprowadzony w celu lepszego odwzorowania rzeczywistej pozycji
rolety względem wizualizacji dostępnej w aplikacji. Ustawienie tego parametru nie jest obowiązkowe
co oznacza, że nie wpływa on na poprawne funkcjonowanie sterowania.
Parametr pomaga aplikacji mobilnej w zwizualizowaniu aktualnej pozycji rolety w sposób bardziej precyzyjny.

Dotychczas aplikacje wykorzystywały wyłącznie informację o procencie zamknięcia rolety w celu zwizualizowania
pozycji rolety. Wielu użytkowników zauważało, że roleta po dotknięciu dolnych ograniczników/parapetu jeszcze przez
chwilę się zamyka w celu tzw. domknięcia polegającego na zmniejszeniu szczelin pomiędzy lamelami.
To powodowało, że pozycja widoczna w aplikacji nie pokrywała się z tym gdzie roleta w rzeczywistości się znajdowała.
W związku z powyższym wprowadzono parametr umożliwiający ustalanie punktu, w którym rozpoczyna się domykanie.

Aby ustawić parametr "Dolna pozycja" ustaw roletę w punkcie w którym dotknęła dolnych ograniczników lub parapetu,
tuż przed rozpoczęciem domykania, czyli zanim szczeliny między lamelami zaczęły się zmniejszać.
Następnie odczytaj w aplikacji "Procent zamknięcia" i wpisz tą wartość w pole "Dolna pozycja".
Po zapisaniu ustawień możesz zweryfikować efekt zastosowanej zmiany przesuwając palcem po wizualizacji rolety
w aplikacji.

Poniżej przykład wizualizacji z ustawionym parametrem "Dolna pozycja" na 70%.
https://drive.google.com/file/d/1lfO8o1 ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1393
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Rozumiem że firmware zastosowany w sterowniku (DIY) nie ma znaczenia, bo wszystko robi się po stronie Cloud.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zgadza się.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1772
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Można pobrać aplikację poza Google Play?
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3940
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Ja już mam aktualizację w Google Play.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1772
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Ja właśnie nie mam opcji aktualizuj. Odinstalowałem, pobrałem i ponownie zainstalowałem, ale nadal dostępna jest tylko 2.3.75
Obrazek
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

2.3.77 sprawdziłem, działa jest bdb.
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”