Raspberry PI 3B+ przejście z karty SD na dysk SSD

pavlo
Posty: 13
Rejestracja: wt mar 19, 2019 11:51 am

Witam,

Czy ktoś może mi pomóc w przejściu z karty SD na dysk SSD? Moja malina Raspberry PI 3B+z Suplą na pokładzie działała sprawnie od 2 lat, bez większych problemów. Niedawno zaczęły się problemy z stabilnością (zawiesza się i trzeba restartować raz w tygodniu), przez tydzień jest ok a potem kolejny restart. Podejrzewam, ze problem leży po stronie karty SD (robię regularne kopie). Ponieważ posiadam adapter SATA/USB oraz wolne dyski SSD, chciałbym przejść z karty SD właśnie na dysk SSD, oczywiście tak żebym nie musiał wszystkiego instalować i ustawiać ponownie. Pogooglowałem i ustawiłem opcję, żeby bootował z USB. Myślałem, że wystarczy wykonać obraz karty SD nagrać go na dysk SSD i tyle, niestety ale nie działa. System startuje pojawia się kolorowy ekran oraz ekran z opcją Recovery ale potem ekran gaśnie i nic się nie dzieje (czerwona dioda świeci a zielona miga co sekunde)., dioda na adapterze dysku świeci. Dla testów pobrałem nowy obraz Raspbery PI OS Lite, nagrałem na ten sam dysk i uruchomił się bez problemu, więc wnioskuje że problem nie leży po stronie sprzętu. Kopie karty SD wykonywałem programem Balenaetcher. Wygooglowałem, że może problem być z "NOOBS' ale nie bardzo wiem o co chodzi, nie siedzę w Linuxie. Może są tu jakieś mądre głowy, które napiszą jak sobie z tym poradzić.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2803
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Przy takim przejściu najlepiej zainstalować sobie na świeżo system, zainstalować wszystkie potrzebne składniki, zaparkować kontenery, skopiować .env i odtworzyć bazę danych.
Tu masz przykład
viewtopic.php?p=82456#p82456
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
pavlo
Posty: 13
Rejestracja: wt mar 19, 2019 11:51 am

No jeżeli nie ma innego wyjścia to tak zrobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”