Supla Airly Connect - odczyt jakości powietrza

Awatar użytkownika
QLQ

Lector pisze: czw paź 21, 2021 8:01 pm Też bym sobie chętnie dodał pokazywanie jakości powietrza.
Tak jak przypuszczałem że będzie problem z kompilacją że względu na biblioteki.

Może ktoś by się pokusił i przepisał, napisał kod w którym konfiguracja odbywają by się na stronie konfiguracyjnej.
W tedy firmware w formie bin byłby "wieczny".
Chcesz to Ci podeślę SD na której było to kompilowane
Im urządzenie jest prostsze tym dłużej i lepiej działa.
marek.rz@poczta.fm

Witam, udało mi się ogarnąć projekt.
Jednak mam teraz inny problemik.
Kolega Duch ustawił program na pasek z sześcioma ledami. Mam gotowy pasek na 8 ledów. Próbuję ogarnąć by wyświetlał mi wszystkie 8 jednak ciągle świecą tylko 6
w kodzie zmieniłem:

Kod: Zaznacz cały

Adafruit_NeoPixel strip = Adafruit_NeoPixel(6, PIN, NEO_GRB + NEO_KHZ800);
na

Kod: Zaznacz cały

Adafruit_NeoPixel strip = Adafruit_NeoPixel(8, PIN, NEO_GRB + NEO_KHZ800);
teoretycznie powinno zadziałać. Jest to miejsce gdzie konfiguruje się parametry paska led. W drugą stronę, gdy zmieniam np. na 4 ledy wtedy działa. Ustawiam więcej niż 6 nie działa. Może ktoś podpowie w czym tkwi problem?
marek.rz@poczta.fm

Gdyby ktoś był zainteresowany....ogarnąłem problem. Doszedłem do tego dopiero gdy znacząco pogorszyła się jakość powietrza :)
W kodzie zdefiniowano barwę diod odpowiadającą odzwierciedleniu współczynnika CAQI oraz ilość diod, które mają to czynić. Tak więc jak jest "zielono" to święcą wszystkie diody a gdy zanieczyszczenie wzrasta zmniejsza się ilość zaświeconych diod. Przy współczynniku CAQI powyżej 100 kolor ledów to czerwony a ich liczba zdefiniowana jest na 1. Wprowadzając zmiany można wyświetlacz dostosować wg potrzeb.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”