Supla Airly Connect - odczyt jakości powietrza

Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Lector pisze: czw paź 21, 2021 8:01 pm Też bym sobie chętnie dodał pokazywanie jakości powietrza.
Tak jak przypuszczałem że będzie problem z kompilacją że względu na biblioteki.

Może ktoś by się pokusił i przepisał, napisał kod w którym konfiguracja odbywają by się na stronie konfiguracyjnej.
W tedy firmware w formie bin byłby "wieczny".
Chcesz to Ci podeślę SD na której było to kompilowane
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
marek.rz@poczta.fm
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 09, 2021 5:07 am

Witam, udało mi się ogarnąć projekt.
Jednak mam teraz inny problemik.
Kolega Duch ustawił program na pasek z sześcioma ledami. Mam gotowy pasek na 8 ledów. Próbuję ogarnąć by wyświetlał mi wszystkie 8 jednak ciągle świecą tylko 6
w kodzie zmieniłem:

Kod: Zaznacz cały

Adafruit_NeoPixel strip = Adafruit_NeoPixel(6, PIN, NEO_GRB + NEO_KHZ800);
na

Kod: Zaznacz cały

Adafruit_NeoPixel strip = Adafruit_NeoPixel(8, PIN, NEO_GRB + NEO_KHZ800);
teoretycznie powinno zadziałać. Jest to miejsce gdzie konfiguruje się parametry paska led. W drugą stronę, gdy zmieniam np. na 4 ledy wtedy działa. Ustawiam więcej niż 6 nie działa. Może ktoś podpowie w czym tkwi problem?
marek.rz@poczta.fm
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 09, 2021 5:07 am

Gdyby ktoś był zainteresowany....ogarnąłem problem. Doszedłem do tego dopiero gdy znacząco pogorszyła się jakość powietrza :)
W kodzie zdefiniowano barwę diod odpowiadającą odzwierciedleniu współczynnika CAQI oraz ilość diod, które mają to czynić. Tak więc jak jest "zielono" to święcą wszystkie diody a gdy zanieczyszczenie wzrasta zmniejsza się ilość zaświeconych diod. Przy współczynniku CAQI powyżej 100 kolor ledów to czerwony a ich liczba zdefiniowana jest na 1. Wprowadzając zmiany można wyświetlacz dostosować wg potrzeb.
soren
Posty: 164
Rejestracja: pn cze 04, 2018 7:36 am

Jak stacja pokazuje siłę wiatru np teraz 24km/h to da się to też do supli wrzucić?
Awatar użytkownika
Elektryk Szczecin
Posty: 92
Rejestracja: pt sty 03, 2020 11:14 pm

soren pisze: ndz sty 08, 2023 8:28 pm Jak stacja pokazuje siłę wiatru np teraz 24km/h to da się to też do supli wrzucić?
Nie widać tej opcji w API i tylko stacje Airly.org to pokazuje bo np ze stacji Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska niema tego

Zibi
Posty: 609
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Wcześniej temat mi umknął dopiero parę dni temu znalazłem ten wątek. Zmodyfikowałem kod Duch_ na swoje potrzeby. Zamiast Supli telegram i zamiast taśmy diody.
Kiedy powietrze się zmienia powiadomienie na tel i zmiana emotionek. Dodatkowo tryb nocny, żeby od 22:00 - 6:00 diody świeciły ciemniej.
Gratulacje Duch_ świetna robota.
Załączniki
jak pow.png
jak pow.png (485.9 KiB) Przejrzano 637 razy
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

Duch__ pisze: sob sty 25, 2020 3:26 pm Docelowo układ ma być zamontowany u moich rodziców, którzy korzystają z tego samego czujnika AIRLY co ja i robione to było pod nich - łatwy i czytelny odczyt jakości powietrza. Ja będe korzystał przez apkę :lol:
a prościej było zadzwonic do airly, by ci powiesili czujnik (który też ma pasek ledowy i też tak zmienia kolory ;> )
Obrazek
Juszczaczek1
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 08, 2020 3:41 pm

mam taki błąd przy kompilacji czego mi brakuje?

Kod: Zaznacz cały

exit status 1
'class SuplaDeviceClass' has no member named 'setPressureCallback'
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Juszczaczek1 pisze: ndz paź 15, 2023 10:29 am mam taki błąd przy kompilacji czego mi brakuje?

Kod: Zaznacz cały

exit status 1
'class SuplaDeviceClass' has no member named 'setPressureCallback'
Wygląda jakbyś kompilował jakiś stary program napisany na starą bibliotekę, z nową wersją biblioteki.
Najprościej to ustalić jaka wtedy była dostępna wersja biblioteki supladevice i użyć tej starej wersji do kompilacji
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Juszczaczek1
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 08, 2020 3:41 pm

kolejny bład :?

Kod: Zaznacz cały

no return statement in function returning non-void [-Werror=return-type]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”